Nová předpověď: Tropy už se v létě nevrátí

ČTK ČTK
17. 8. 2014 16:55
V posledním srpnovém týdnu a prvních dvou týdnech v září by se mělo mírně oteplit.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Chladnější počasí s občasnými srážkami v Česku potrvá i příští týden. V posledním srpnovém týdnu a prvních dvou týdnech v září by se mělo mírně oteplit. Průměrné denní teploty sice stále budou kolem 21 stupňů, občas by se ale přes den mohly vyšplhat na 26 stupňů.

Toto období by mělo doprovázet také sušší a slunnější počasí. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Od 18. srpna do 14. září bude podle meteorologů teplotně průměrné a srážkově podnormální. "Není vyloučeno, že v průběhu jednotlivých týdnů bude docházet k výraznějším výkyvům v teplotách a srážkových úhrnech," upozornili meteorologové.

Deště si užijeme příští týden

V příštím týdnu by se denní teploty měly pohybovat mezi 20 a 23 stupni. V dalších dvou týdnech od 25. srpna se budou průměrné denní teploty pohybovat kolem 21 stupňů. Vyšplhat by mohly až na maximum kolem 26 stupňů. V druhém zářijovém týdnu by pak měly být průměrné denní teploty kolem dvaceti.

Pršet má nejvíc v první polovině příštího týdne, kdy by mohl průměrný úhrn srážek v rámci celé republiky překročit deset milimetrů. Pak meteorologové očekávají pokles srážek. Nejsušší má být týden od 25. srpna.

 

Právě se děje

Další zprávy