Nová předpověď: Tropy už se v létě nevrátí

ČTK ČTK
17. 8. 2014 16:55
V posledním srpnovém týdnu a prvních dvou týdnech v září by se mělo mírně oteplit.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Chladnější počasí s občasnými srážkami v Česku potrvá i příští týden. V posledním srpnovém týdnu a prvních dvou týdnech v září by se mělo mírně oteplit. Průměrné denní teploty sice stále budou kolem 21 stupňů, občas by se ale přes den mohly vyšplhat na 26 stupňů.

Toto období by mělo doprovázet také sušší a slunnější počasí. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Od 18. srpna do 14. září bude podle meteorologů teplotně průměrné a srážkově podnormální. "Není vyloučeno, že v průběhu jednotlivých týdnů bude docházet k výraznějším výkyvům v teplotách a srážkových úhrnech," upozornili meteorologové.

Deště si užijeme příští týden

V příštím týdnu by se denní teploty měly pohybovat mezi 20 a 23 stupni. V dalších dvou týdnech od 25. srpna se budou průměrné denní teploty pohybovat kolem 21 stupňů. Vyšplhat by mohly až na maximum kolem 26 stupňů. V druhém zářijovém týdnu by pak měly být průměrné denní teploty kolem dvaceti.

Pršet má nejvíc v první polovině příštího týdne, kdy by mohl průměrný úhrn srážek v rámci celé republiky překročit deset milimetrů. Pak meteorologové očekávají pokles srážek. Nejsušší má být týden od 25. srpna.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Česko podepíše smlouvu s USA o dodání dvanácti vrtulníků do konce roku, oznámil Metnar

Ministerstvo obrany definitivně schválilo nákup 12 vrtulníků ze Spojených států v celkové ceně 14,6 miliardy korun bez DPH. Smlouvu chce uzavřít do konce roku. Resort o tom v úterý informoval vládu, řekl po zasedání kabinetu ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Všechny stroje by pak měla česká armáda dostat v roce 2023.

Metnar uvedl, že obrana dala při nákupu přednost nejbezpečnějšímu a nejtransparentnějšímu druhu zakázky, tedy na úrovni vlád. Česko díky tomu získá osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper za cenu, za kterou by je kupovala americká armáda. "Nové vrtulníky armáda nutně potřebuje, potřebujeme nahradit současné Mi-24, které jsou na hraně životnosti. A potřebujeme se odvázat od závislosti na ruské provenienci," řekl Metnar.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Vzniká nová španělská vláda. Sánchezovi socialisté se dohodli s levicí

Španělští vládní socialisté se předběžně dohodli na koaliční vládě s druhou nejsilnější levicovou aliancí Unidas Podemos. Lídři těchto formací Pedro Sánchez a Pablo Iglesias podepsali dohodu v úterý před novináři v salonku dolní komory parlamentu. K vládnutí ale budou potřebovat ještě podporu dalších menších stran, z nichž některé už jim ji slíbily.

Nedělní parlamentní volby ve Španělsku vyhráli socialisté úřadujícího premiéra Pedra Sáncheze, kteří v dolní komoře obsadí 120 křesel. Spolu s Unidas Podemos, kterou vede Iglesias, budou mít 155 mandátů. K absolutní většině ve 350členné dolní komoře parlamentu potřebují 176 hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy