Nová předpověď: Tropy už se v létě nevrátí

ČTK ČTK
17. 8. 2014 16:55
V posledním srpnovém týdnu a prvních dvou týdnech v září by se mělo mírně oteplit.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Chladnější počasí s občasnými srážkami v Česku potrvá i příští týden. V posledním srpnovém týdnu a prvních dvou týdnech v září by se mělo mírně oteplit. Průměrné denní teploty sice stále budou kolem 21 stupňů, občas by se ale přes den mohly vyšplhat na 26 stupňů.

Toto období by mělo doprovázet také sušší a slunnější počasí. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Od 18. srpna do 14. září bude podle meteorologů teplotně průměrné a srážkově podnormální. "Není vyloučeno, že v průběhu jednotlivých týdnů bude docházet k výraznějším výkyvům v teplotách a srážkových úhrnech," upozornili meteorologové.

Deště si užijeme příští týden

V příštím týdnu by se denní teploty měly pohybovat mezi 20 a 23 stupni. V dalších dvou týdnech od 25. srpna se budou průměrné denní teploty pohybovat kolem 21 stupňů. Vyšplhat by mohly až na maximum kolem 26 stupňů. V druhém zářijovém týdnu by pak měly být průměrné denní teploty kolem dvaceti.

Pršet má nejvíc v první polovině příštího týdne, kdy by mohl průměrný úhrn srážek v rámci celé republiky překročit deset milimetrů. Pak meteorologové očekávají pokles srážek. Nejsušší má být týden od 25. srpna.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Premiér Babiš se nemusí omlouvat bývalému poslanci Kalouskovi za výroky, které o něm pronesl ve Sněmovně. Dnešní verdikt soudu není pravomocný

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy