reklama
 
 

Přehled: Od letáku ve schránce po agenta StB. Dezinformace v prezidentské volbě na jednom místě

17. 1. 2018 20:15
Před druhým kolem prezidentské volby se internetem šíří dezinformace zaměřené především proti Jiřímu Drahošovi. V menší míře je terčem ale i Miloš Zeman. Přinášíme z nich výběr těch nejčastějších.

Praha - Dezinformace ve znatelné míře ovlivnily předchozí prezidentskou volbu, podle nich kandidát Karel Schwarzenberg plánoval návrat sudetských Němců a jeho manželka vlastnila hrad s nacistickou symbolikou.

I letos se falešné zprávy cílené na rivala Miloše Zemana objevily, tentokrát se jejich terčem před druhým kolem stal Jiří Drahoš. Weby zastávající často prokremelská a prozemanovská stanoviska především opakovaly tvrzení, která se v minulých měsících už podařilo konfrontovat se skutečností.

Cílem dezinformací však není jen Drahoš, ale i jeho soupeř Zeman, byť v menší míře. Ministerstvo vnitra například vyvracelo zprávu z letáku, podle kterého není třeba volit úřadujícího prezidenta v prvním kole voleb, protože postupuje automaticky.

Byla to jediná dezinformace směrovaná proti některému z prezidentských kandidátů, kterou vnitro vyvracelo. Týkala se však mechanismu voleb, který resort přímo zajišťuje.

autor: Jan Wirnitzer | 17. 1. 2018 20:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama