Známe Finanční produkt roku. Projděte si výsledky

Ekonomika Ekonomika
7. 2. 2015 17:40
Kdo nabízí nejlepší účty, půjčky a pojištění podle celoročního hodnocení webu Finparáda.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Nejlepší běžný účet vloni nabízela Zuno Bank, nejlepší spořicí účet Sberbank, mezi spotřebitelskými půjčkami i hypotékami kralovala mBank. Vyplývá to z výsledků soutěže Finparáda - Finanční produkt roku, pořádané analytickou společností Scott & Rose.

„Finanční produkt roku se liší od ostatních podobných soutěží tím, že hodnocení každého typu produktu provádí konkrétní osoba a vítězové nejsou vybráni anonymní masou porotců či účastníků ankety," vysvětluje Zdeněk Bubák, šéfredaktor webu Finparáda.cz, provozovaného právě Scott & Rose.

Roční hodnocení vychází z průběžných výsledků online žebříčků nejlepších finančních produktů na tomto webu. „Jsou přitom hodnoceny jen hlavní finanční produkty na trhu, nikoliv široká škála různých méně využívaných produktů a služeb,“ dodává Bubák.

Běžné účty

Nejlepší hodnocení za rok 2014 získal Účet Plus od Zuno Bank. Ta od února zjednodušila podmínky pro bezplatné vedení účtu. Od února je zdarma, pokud zaplatíte kartou měsíčně alespoň 3000 korun. Banka také zrušila kritéria podle výše vkladů. Výběry ze všech bankomatů v České republice jsou zdarma, pokud jde o částku alespoň 1000 korun.

Na dalších medailových místech skončily běžný účet od Equa bank a mKonto od mBank.

Spořicí účty

Kategorii spořicích účtů vyhrála Sberbank. „Má nejlepší sazbu na trhu pro vklady do 150 tisíc korun, kterou ani přes stále klesající sazby po celý rok nesnížila. Klienti, kteří mají u Sberbank navíc i běžný účet, získávají za každou platbu kartou takzvaná dýška,“ říká Martin Olejník, hodnotitel Scott & Rose za tuto oblast.

Na druhém místě skončil spořicí účet od Air Bank, na třetím spořicí účet od Equa bank.

Půjčky

Nejlepší hodnocení získala mPůjčka Plus od mBank. Kromě garantované úrokové sazby 9,9 % p.a. jsou výhodou také nulové poplatky za vedení a vyřízení úvěrového účtu a nulové poplatky za mimořádné splátky nebo předčasné splacení.

Druhá skončila půjčka od Air Bank, třetí Rychlá půjčka od Raiffeisenbank.

Hypotéky

První místo v kategorii hypoték obhájila mHypotéka Light od mBank. Vedle nízkých sazeb k tomu přispěly nulové poplatky za zpracování žádosti a poskytnutí úvěru, za založení a vedení úvěrového i osobního účtu, možnost mimořádných splátek zdarma nebo možnost sjednat variabilní úrokovou sazbu.

Druhé místo obsadila Hypotéka na bydlení od Equa bank, třetí Hypotéka Klasik od Raiffeisenbank.

Investiční životní pojištění

První místo z předchozího ročníku obhájila Pojišťovna České spořitelny s pojištěním Flexi. Stříbrnou medaili získalo pojištění Rytmus od Allianz pojišťovny, bronzovou investiční životní pojištění Perspektiva 7BN od Kooperativy.

Scottův produkt 2014

Nejlepší finanční produkt volí čtenáři webu Finparáda.cz. Stejně jako před rokem vybrali Fio osobní účet, a to jak největším počtem hlasů, tak i výslednou známkou.

Scottova pobočka 2014

Nejlepší pobočkou podle výsledků hlasování uživatelů zmíněného webu je pobočka Era Poštovní spořitelny na Slovanské ulici v Šumperku. Druhá skončila pobočka GE Money Bank na České ulici v Brně, která sice získala méně hlasů, ale na druhé straně lepší hodnocení.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Sir András Schiff v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021

Britský klavírista a dirigent maďarského původu András Schiff na koncertu v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021. Na závěr koncertu s Panochovým kvartetem na festivalu Dvořákova Praha mu ocenění za aplausu zaplněného sálu předali dirigent Jakub Hrůša, laureát ceny z posledních let, a ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

"Získání Ceny Antonína Dvořáka si nesmírně vážím, bude pro mne čest převzít ji během festivalu Dvořákova Praha. Hudba Antonína Dvořáka a česká hudba je velmi blízká mému srdci," uvedl Schiff.

Jeden z nejrespektovanějších světových klavíristů je zároveň rezidenčním umělcem letošního festivalu Dvořákova Praha. Při sólovém recitálu 17. září přednesl skladby Leoše Janáčka a Roberta Schumanna. Dnes spolu se členy Panochova kvarteta a violoncellistou Petrem Hejným představil oba Dvořákovy Klavírní kvintety a Maličkosti pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Na závěrečném koncertu 24. září se pak ujme taktovky v čele orchestru České filharmonie i sólového partu Mozartova Klavírního koncertu d moll.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Útok z dronu v severozápadní Sýrii zabil dva džihádisty, uvedl syrský exil

Americký útok dronem na severozápadě Sýrie usmrtil dva radikály, kteří měli blízko k teroristické skupině Al-Káida. Uvedla dnes podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Americká armáda potvrdila zabití představitele Al-Káidy krátce poté, co Spojenými státy vedená protidžihádistická koalice uvedla, že dnešní nálety v provincii Idlib nebyly její práce, píše AFP.

"Americké síly dnes provedly protiteroristický zásah v Idlibu v Sýrii a jeho cílem byl vysoce postavený představitel Al-Káidy," uvedla mluvčí velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM). "Podle našich prvních odhadů, jsme zasáhli osobu, na kterou jsme mířili, a nejsou zde žádné náznaky toho, že by došlo k civilním obětem," pokračovalo prohlášení.

Cílem zásahu podle SOHR byl vůz na silnici vedoucí z města Idlib na severovýchod. Část stejnojmenné provincie přitom ovládají džihádisté. Jeden ze zabitých velitelů radikálů byl podle SOHR z Tuniska, druhý z Jemenu nebo Saúdské Arábie. K jaké skupině muži patřili, SOHR neupřesnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy