Spořitelna varuje před podvodnými maily, pozor na kartu

Petr Kučera Petr Kučera
5. 4. 2011 13:13
Klienti by neměli klikat na odkazy v podobných mailech
Podvodný mail
Podvodný mail | Foto: www.csas.cz

Praha - Česká spořitelna opět varuje před podvodnými maily, takzvaným phishingem. Během úterý zaznamenala zvýšený výskyt mailů, lákajících z lidí citlivé údaje o jejich platebních kartách.

Útočníci v česky psaném textu navádějí adresáta, aby otevřel internetovou stránku z přiloženého odkazu pod záminkou, že má v Servisu 24 Internetbanking novou zprávu banky.

Po otevření odkazu se zobrazí podvodná stránka napodobující službu SERVIS 24 Internetbanking České spořitelny, která požaduje vložení citlivých informací o platební kartě.

E-maily snaží vyvolat zdání, že odesílatelem zprávy je Česká spořitelna. E-mail dostávají náhodní adresáti bez ohledu na to, zda se jedná o klienty České spořitelny či jiných bank.

"Česká spořitelna emaily s aktivními linky nerozesílá a nikdy touto cestou nepožaduje zadání osobních údajů," zdůrazňuje banka v prohlášení na svém webu. Klienti by v žádném případě neměli klikat na odkazy v podobných mailech.

"Falešný formulář pro získání citlivých údajů může být obsažen přímo v těle zprávy nebo je připojen jako příloha. Důvěrné nebo přihlašovací informace v žádném případě do takovýchto podstrčených formulářů nevyplňujte," dodává spořitelna.

Klienti by se měli do svého bankovnictví přihlašovat pouze přímo na příslušných stránkách a adresu ručně zadávat do pole URL, nikoliv kopírovat z podobných mailů.

Pokusy o takzvaný phishing průběžně hlásí i některé další  banky, například v lednu se útočníci zaměřili na Raiffeisenbank.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Jašek pomohl premiérovým gólem Vancouveru k vítězství

Český hokejový útočník Lukáš Jašek si připsal premiérový gól v dresu Vancouveru a pomohl svému týmu k vítězství v přípravném utkání před NHL na ledě Edmontonu 6:1. Dvaadvacetiletý odchovanec Třince bodoval i ve druhém zápase za Canucks v této sezoně, protože v pondělí si při porážce ve Victorii s Calgary 3:4 připsal asistenci.

Při třetím startu za Vancouver v součtu i s loňským tréninkovým kempem se Jašek prosadil ve 36. minutě. Po nahrávce obránce Guillaumeho Briseboise využil přesilovou hru střelou z pravého kruhu a zvýšil vedení hostů na 4:1.

Vancouver draftoval Jaška v roce 2015 v šestém kole na 176. místě. Do zámoří odešel loni v březnu z Liberce a měl na kontě v extralize ze 132 duelů 25 bodů za 10 gólů a 15 asistencí. Od příchodu do Severní Ameriky nastupoval Jašek na farmě Vancouveru v týmu Utica Comets v AHL. V uplynulé sezoně si v 63 zápasech připsal 29 bodů (9+20).

před 1 hodinou

Trump se setkal se šéfem Facebooku Zuckerbergem. Rozhovor byl pěkný, uvedl prezident

Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek v Bílém domě setkal se šéfem společnosti Facebook Markem Zuckerbergem. Sám Trump to oznámil na Twitteru s tím, že rozhovor byl "pěkný". Firma Facebook schůzku potvrdila, setkání prý bylo "dobré a konstruktivní".

"Mark je ve Washingtonu, setkal se s politiky, aby vyslechl jejich obavy a pohovořil o budoucí regulaci internetu," uvedla firma Facebook. "Měl také dobré, konstruktivní setkání s prezidentem Trumpem v Bílém domě," dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy