reklama
 
 

Úroky na spořicím účtu snižuje další banka. Zuno sazby nechá jen těm, kteří využívají i jiné služby

13. 1. 2016 20:30
Zuno Bank patří k bankám, které nabízejí nejvýnosnější spořicí účty v Česku. Platit to bude i po změně. Od února sníží sazby o 0,1 procentního bodu. Nejvyšší úrok mezi bankami nyní na spořicím účtu bez dalších podmínek nabízí Sberbank.

Praha – Úroky u spořicích účtů dál padají. Zuno Bank oznámila, že od února sníží úrokové sazby o 0,1 procentního bodu. Zuno patří k bankám, které nabízejí nejvýnosnější spořicí účty v Česku, platit to bude i po změně.

"Můžeme vás ujistit, že se nejedná o rozmar ani spiklenectví chamtivých bankéřů. Realita je o poznání nudnější. To, k čemu dochází, je nezbytná reakce téměř každého, kdo působí na výrazně se proměňujícím bankovním trhu," uvedla banka ke změně na svém webu.

Přidala se tak například k Air Bank, která už dříve ohlásila snížení sazeb na spořicím účtu od poloviny ledna.

Zuno Bank nabízí dvě varianty spořicích účtů. Výhodnější úrok dává na spořicím účtu Plus, na kterém peníze úročí jen v měsících, kdy z účtu neodejdou peníze. Základní úrok na vklady do 300 tisíc korun na tomto účtu klesne z 1,1 procenta na rovné procento. U základního spořicího účtu úrok klesne z 0,6 na 0,5 procenta.

Banka zároveň nabízí výhodnější sazbu těm, kteří v Zuno mají výkonnější běžný účet, který je ale zdarma jen při aktivním využívání. S tímto běžným účtem dává banka na spořicím účtu Plus sazbu 1,5 procenta na vklady do 300 tisíc korun a tuto sazbu jako jedinou ponechá i po únorových změnách.

Na běžném spořicím účtu spojeném s výkonnějším běžným účtem sazba klesne z 0,9 na 0,8 procenta.

Konkurenční Air Bank sníží od 15. ledna základní sazbu na část vkladu do 250 tisíc korun z 1,1 na 0,9 procenta. Také ona nabízí vyšší úrok 1,5 procenta klientům, kteří aktivně využívají i další produkty od Air Bank.

Nejvyšší úrok mezi bankami nyní na spořicím účtu bez dalších podmínek nabízí Sberbank. Spořicí účet prodává se základní sazbou 1,43 procenta na vklady do 300 tisíc korun.

autor: Jiří Hovorka | 13. 1. 2016 20:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama