I nejlepší spořicí účty mohou letos přestat vydělávat. Projděte si nový přehled

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
6. 1. 2016 6:30
Air Bank snižuje sazbu u jednoho z nejvýhodnějších spořicích účtů na trhu poprvé pod jedno procento. Pokud se zvýší inflace, jak předpokládá Česká národní banka, přestane taková sazba vydělávat.

Air Bank snižuje úroky

Air Bank
Air Bank | Foto: Libor Fojtík

Air Bank, která dlouhodobě nabízí jeden z nejvýhodnějších spořicích účtů na českém trhu, sníží od 15. ledna úrokové sazby. Ta základní - na část vkladu do 250 tisíc korun - klesne z 1,1 na 0,9 procenta. U vyšších částek úrok klesne ještě více - z 0,5 na 0,2 procenta.

Air Bank se tak poprvé od podzimu roku 2011, kdy vstoupila na český trh, dostala s úrokovou sazbou na spořicím účtu pod hranici jednoho procenta. V listopadu 2011 začala lákat na tehdy nejvyšší úrok v Česku - 2,5 procenta.

"Úroky na bankovním trhu, za které si banky mezi sebou půjčují, stále klesají. Je proto téměř nemožné investovat peníze tak, abychom vydělali na jeden z nejvyšších úroků na spořicím účtu," vysvětluje mluvčí banky Vladimír Komjati.

Další banky, které nabízejí nejvýhodnější spořicí účty v Česku, zatím změnu sazeb nechystají. "Velmi pozorně sledujeme a průběžně vyhodnocujeme situaci týkající se úrokových sazeb. V tuto chvíli sazby na spořicích účtech zůstávají beze změn," říká Radim Kovács za Sberbank. "Změnu sazeb nechystáme," přidává se Markéta Dvořáčková, mluvčí Equa bank.

 

Právě se děje

Další zprávy