První velká banka přichází s dobrým spořicím účtem

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
4. 4. 2012 7:35
UniCredit Bank nabídla sazbu 2,5 %, v praxi nepatrně nižší než Air Bank
Foto: UniCredit Group

Praha – První z větších tuzemských bank přichází s jednoduchým a velmi dobře úročeným spořicím účtem. Podobné produkty dosud zájemci našli jen u menších či specializovaných bank.

UniCredit Bank začala v síti svých zhruba 130 poboček nabízet nový spořicí účet Prima bez omezujících podmínek. Stejně jako Air Bank nebo spoření Plus od Zuno Bank nabízí roční úrokovou sazbu 2,5 %, tedy nejvyšší mezi bankami.

I přes vyrovnání výše sazby se UniCredit Bank na úplný vrchol nedostala. Na rozdíl od konkurence totiž nepřipisuje úroky měsíčně, ale čtvrtletně.

Rozdíl je ovšem minimální - například u stotisícové úložky na rok v Air i Zuno Bank dostanete čistý úrok ve výši zhruba 2153 korun, v UniCredit Bank to bude jen o zhruba devět korun méně.

Nabídka bez háčků

Nová nabídka tentokrát skutečně neskrývá žádná výrazná omezení ani háčky. Například na rozdíl od spoření Plus od Zuno Bank není nijak sankcionován výběr, peníze tak jsou skutečně kdykoli k dispozici (u Zuno – a jen u spoření Plus - se neúročí vklady v měsíci, kdy dojde k výběru).

UniCredit Bank umožňuje dvě odchozí platby měsíčně bez poplatku (případná třetí a další je za 45 korun). Zde nový spořicí účet Prima může být výhodnější oproti nabídce Air Bank, kde se za odchozí platbu platí pět korun v případě, že v bance zároveň nemá klient sjednaný běžný účet s „Velkým tarifem“ za 150 korun měsíčně.

Foto: Ludvík Hradilek
Čtěte také:
Třetí největší banka zlevní účet. Ale má to háček
Do Česka jde ruský bankovní gigant. Doménu mu zabrali
Banky: Odpustíme vám poplatky, ale přiveďte nám klienta

Dalším plusem spořicí novinky je, že banka její založení nepodmiňuje zároveň založením běžného účtu. Kdo tedy v UniCredit Bank bude chtít pouze spořit, bude moci.

Klient se ovšem jistě nevyhne nabídkám banky, ať již právě na zřízení běžného účtu, nebo na předschválenou půjčku, případně na investování (společně s novým spořicím účtem banka představila i tři přednastavená schémata investování). Zástupci banky při prezentaci zmínili, že spořicí účet Prima má hlavně přilákat nové klienty.

Poslední dobrou zprávou spojenou s novým produktem je fakt, že banka garantuje roční sazbu ve výši 2,5 procenta na celý rok 2012.

Kdo potřebuje zúročit vyšší obnos a zároveň mít peníze k dispozici, toho nepotěší, že sazba 2,5 procenta platí pro vklady do 500 tisíc korun. Z částky nad tuto hranici se pak počítá úrok se sazbou 1,6 procenta.

UniCredit Bank tak v oblasti spoření učinila výrazný krok k transparentnějšímu (nebo chcete-li průhlednějšímu) bankovnictví. Doposud totiž jako hlavní spořicí účet inzerovala Unikátní spoření, které zůstává v nabídce i nadále a které klienty může mást.

Banka u něj totiž uvádí sazbu až tři procenta, ve skutečnosti ale vklad na Unikátním spoření není zúročen ani o dvě procenta, když se pásmové úročení postará o maximální výši efektivní sazby 1,75 procenta.

Komplikovaná konkurence

Že jednoduchý spořicí produkt, který je zároveň nadprůměrně úročen, není v nabídkách tuzemských bank samozřejmostí, se přesvědčíme, když se v rychlosti podíváme, na produkty dalších velkých bank.

Například Internetové spoření od České spořitelny nabízí úrok až 1,5 procenta. Výše vkladu ovšem musí být alespoň 40 tisíc korun. Základní úrok přitom činí 0,5 procenta a bonusové procento navíc lze získat pouze v těch čtvrtletích, kdy minimální zůstatek není nižší než minimální zůstatek ve čtvrtletí předchozím.

Foto: Aktuálně.cz
Nejlepší spořicí účet a termínovaný vklad teď najdete rychle
a jednoduše. Zkuste online kalkulačku na webu Finparáda.cz a spočítejte si, kolik opravdu vyděláte!

Také u Komerční banky lze získat spořicí účet bez výpovědní lhůty s maximální sazbou ve výši 1,5 procenta. Je k tomu ale třeba v bance zároveň mít běžný účet a navíc základní sazba činí jedno procento a zbylé půl procento se aplikuje na nejnižší zůstatek každého kalendářního půlroku.

ČSOB nabízí maximální sazbu ve výši 1,1 procenta, více dostanete v její dceři, tedy v Poštovní spořitelně. Sazba 1,5 procenta se ovšem vztahuje jen na vklady alespoň ve výši 50 tisíc korun.

V GE Money Bank si jednoduchý spořicí účet založíte jen k běžnému účtu. Podle zvoleného balíčku můžete získat spořicí účet se sazbou ve výši 1,4 až 1,8 procenta.

Také v Raiffeisenbank si samostatný spořicí účet nezaložíte. Nejlákavěji pak pro její klienty vypadá nabídka, kdy za výpovědní dobu 21 dnů a za „aktivní využívání služeb RB“ banka nabízí sazbu 2,1 procenta. Aktivním využíváním banka myslí alespoň tři provedené transakce v měsíci.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Vancouver zdolal Minnesotu a má v kvalifikaci play off mečbol

Hokejisté Vancouveru vyhráli třetí utkání kvalifikace play off NHL nad Minnesotou 3:0 a otočili stav série hrané na tři vítězství na 2:1 na zápasy. O branky Canucks se v Edmontonu postarali Brock Boeser, Antoine Roussel a Elias Pettersson, brankář Jacob Markström udržel při třetím startu ve vyřazovací části v kariéře poprvé čisté konto.

Vancouver po nedělní prohře 0:3 v úterý zdolal Wild 4:3 a po dnešním úspěchu může už v pátek útočit na postup. V 1. kole bojů o Stanleyův pohár byli Canucks naposledy v roce 2015.

Vítězný gól vstřelil celek z Britské Kolumbie ve 34. minutě v přesilové hře. Při vyloučení Jordana Greenwaye vypálil z levého kruhu Pettersson, gólman Alex Stalock puk vyrazil a z dorážky se prosadil Boeser. Po 139 vteřinách závěrečné části zvýšil Roussel, který po úniku uspěl bekhendovým blafákem. V čase 58:38 dovršil výsledek po přihrávce Quinna Hughese Pettersson.

Výsledek kvalifikace play off NHL:

Západní konference (Edmonton) - 3. zápas:

Minnesota - Vancouver 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 34. Boeser, 43. Roussel, 59. E. Pettersson. Střely na branku: 27:29. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Q. Hughes, 3. E. Pettersson (všichni Vancouver). Stav série: 1:2.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Ozbrojenec v Le Havru, který držel rukojmí v bance, se vzdal

Ozbrojený muž, který ve čtvrtek odpoledne zajal šestici rukojmích v jedné z bank v severofrancouzském městě Le Havre, se vzdal policii. Před tím všechny lidi propustil, uvedla agentura Reuters s odvoláním na policejní odbory. Podle nich strážci zákona při zatýkání muže nepoužili zbraně. Televizní stanice RTL dříve uvedla, že se domáhal osvobození Palestinců vězněných Izraelem.

Na místě zasahovala zvláštní policejní jednotka, která uzavřela okruh 500 metrů kolem banky v přístavu ležícím přibližně 200 kilometrů severozápadně od Paříže. K bance BRED v centru města se 170 000 obyvateli dorazili i pyrotechnici, neboť muž u sebe měl tašku, která by podle policie mohla obsahovat výbušniny.

Podle zdrojů RTL je 34letý muž policii znám v souvislosti se svým radikálním smýšlením. "Víme, že se radikalizoval a trpí vážnými duševními obtížemi," řekl agentuře Reuters policista Yves Lefebvre.

Muž ozbrojený pistolí vešel podle médií do banky krátce před 17:00 SELČ. Policie s ním vyjednávala a ve večerních hodinách pak rukojmí postupně propouštěl.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Policie zatkla tři mladistvé s puškou v Trumpově sídle na Floridě. Měli štěstí, že tam prezident nebyl

Policie na Floridě zadržela tři náctileté chlapce s nabitou útočnou puškou AK47, kteří se při útěku před policií nedopatřením ocitli na pozemku luxusního letoviska Mar-a-Lago, které patří prezidentovi Donaldu Trumpovi. Trump v době incidentu v klubu nebyl, informoval server BBC.

Podle policejního mluvčího parkovali tři patnáctiletí chlapci asi tři kilometry od letoviska. Když se k nim přiblížili policisté, kteří je chtěli zkontrolovat, chlapci ujeli. Následně však spatřili další policejní auto, které kontrolovalo jiné vozidlo, a mylně se domnívali, že policie již zřídila policejní zátaras, aby je zadržela. Vystoupili proto z auta a přeskočili blízkou zeď, za níž se ovšem nacházelo Trumpovo letovisko. Na jeho území pak zahodili nabitou pušku AK47 s náhradním zásobníkem. Policie je zadržela, když se snažili schovat.

"Vůbec netušili, kde jsou," řekl policejní mluvčí. Poznamenal, že chlapci měli štěstí, že na pozemku zrovna nebyl přítomen Trump či členové jeho rodiny, protože by je jinak zřejmě zastřelili příslušníci ochranky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy