Neomezené volání do všech sítí zlevnilo pod 500 korun

ČTK ČTK
8. 4. 2014 12:07
Nejlevnější tarif s paušálem 489 korun měsíčně začal nabízet virtuální operátor Fayn.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Cena neomezeného mobilního volání do všech sítí klesla pod 500 korun měsíčně. Nejlevnější tarif s paušálem 489 korun začal nabízet virtuální operátor Fayn.

U klasických mobilních operátorů je možné neomezené volání do všech sítí za paušál pořídit za zhruba 700 korun při uzavření závazku na dva roky. Fayn nabízí svůj tarif Premium bez smluvních závazků. Podobnou nabídku nemají ani konkurenční virtuální mobilní operátoři.

Vedle nejvyššího tarifu Premium operátor začal nabízet tarif Family pro neomezené volání v rámci své sítě s 50 minutami hovorů do ostatních sítí za 199 korun měsíčně. Prostřední tarif Ultra za 289 korun měsíčně nabídne 350 minut volání do ostatních sítí v ČR.

"Po úspěšném vstupu na trh mobilních služeb v segmentu levnějších tarifů jsme se rozhodli rozšířit nabídku také o telekomunikační služby pro aktivnější zákazníky. Naše nabídka je tak nyní zcela komplexní a plně srovnatelná s nabídkou největších mobilních operátorů, ovšem za výrazně výhodnějších a férovějších podmínek," uvedl jednatel společnosti Jiří Hlavenka.

Fayn Telecommunications vstoupila na trh virtuálních mobilních operátorů loni v srpnu, kdy začala nabízet služby v síti Vodafonu. Předtím poskytovala 11 let služby telefonování přes internet. Denně spojuje hovory desítek tisíc uživatelů. Na trhu je přes 50 virtuálních mobilních operátorů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Írán postihlo zemětřesení o síle 5,9 stupně v oblasti jaderné elektrárny

Zemětřesení o síle 5,9 stupně v neděli zasáhlo íránskou provincií Búšehr, kde stojí i jaderná elektrárna. Informovala o tom íránská státní televize. Zatím však nejsou hlášeny žádné škody ani ztráty na životech. Do zasažené oblasti byly podle televize vysláni záchranáři z íránského Červeného půlměsíce. Nejmenovaný představitel íránské vlády agentuře Reuters sdělil, že zatím nejsou žádné zprávy o poškození jaderného komplexu Búšehr.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Plážové volejbalistky v Mexiku neuspěly

Českým plážovým volejbalistkám se první ze tří turnajů Světového okruhu v Cancúnu nevydařil. Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou i Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou prohrály oba zápasy ve skupině a nevyužily příležitost získat další body do olympijské kvalifikace.

Ve hře jsou ještě Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem, kteří v březnu triumfovali na turnaji Světového okruhu v Dauhá. Také oni začali další čtyřhvězdičkovou akci v Cancúnu porážkou. O postup do play off budou dnes bojovat s domácími Mexičany Rodolfem Ontiverosem a Juanem Virgenem.

České ženské jedničky Nausch Sluková a Hermannová po úvodních porážkách nezvládly boj o účast ve vyřazovacích bojích s bronzovými medailistkami z posledního mistrovství světa Taliquou Clancyovou a Mariafe Artachovou z Austrálie. S druhým nasazeným párem prohrály 23:21, 10:21 a 10:21. Kvapilová s Kubíčkovou nestačily na turnajové desítky Brazilky Anu Patrícii a Rebeccu, jimž podlehly 19:21 a 11:21. Po úspěchu v kvalifikaci neuhrály v hlavní soutěži ani set.

Další turnaj se v Cancúnu koná příští týden.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Cancúnu (Mexiko):

Ženy:

Skupina B:

Clancyová, Artachová (2-Austr.) - Hermannová, Nausch Sluková (15-ČR) 2:1 (-21, 10, 10).

Skupina G:

Ana Patrícia, Rebecca (10-Braz.) - Kvapilová, Kubíčková (26-ČR) 2:0 (19, 11).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Do Černého moře zamíří britské válečné lodě, chtějí podpořit Kyjev

Do Černého moře v květnu zamíří britské válečné lodě, aby tak demonstrovaly solidaritu s Kyjevem a spojenci z NATO v regionu. V neděli o tom informoval list The Sunday Times, který se odvolává na zdroje z námořnictva. Zpráva přichází v době stupňujícího se napětí mezi Ukrajinou a Ruskem, které na východě státu v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. 

Do Černého moře podle zdrojů zamíří torpédoborec třídy Daring s protiletadlovými raketami a protiponorková fregata třídy Duke. V případě ohrožení ruskými plavidly je budou připraveny podpořit bojové letouny F-35 Lightning a helikoptéry Merlin z letadlové lodě HMS Queen Elizabeth. Ta zůstane ve Středozemním moři, protože vstup letadlových lodí do Černého moře zakazuje mezinárodní smlouva, píše The Sunday Times.

List rovněž poukazuje na to, že britské plány kontrastují s postupem Spojených států, jejichž prezident Joe Biden se nedávno rozhodl zrušit plánované vyslání dvou amerických válečných lodí do Černého moře kvůli obavám z eskalace napětí. V této souvislosti The Sunday Times upozorňuje, že náčelník britského generálního štábu Nick Carter v pátek připustil, že Londýn nesouhlasil s Bidenovým rozhodnutím stáhnout do září vojenské jednotky z Afghánistánu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy