Nejlepší spořicí účty pořád vydělávají. Projděte si přehled

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
7. 4. 2015 12:33
Kam dát v dubnu úspory, pokud je potřebujete mít kdykoliv k dispozici? Nabízíme aktuální přehled nejvýkonnějších spořicích účtů tuzemských bank.

Sazby kolem procenta vydělávají

Foto: Thinkstock

Nejlepší spořicí účty stále vydělávají, přestože jejich sazby většinou už jen lehce překračují hranici jednoho procenta. Inflace i základní sazby České národní banky se nyní pohybují kolem nuly, takže i spořicí účet s úrokem kolem jednoho procenta úspory reálně zhodnocuje.

Vybrali jsme spořicí účty, které momentálně nabízejí nejvyšší úrokové sazby a jsou dostupné zdarma bez složitých podmínek. U každého najdete také výpočet odborného serveru Finparáda.cz, jaký je čistý výnos (po odečtení 15% daně z výnosů) při uložení 100 tisíc korun na jeden rok.

Všechny spořicí účty v přehledu splňují svou základní úlohu - mírně zhodnocují na nich uložené peníze. Kdo chce větší výnos a zároveň ví, že uložené peníze nebude delší dobu potřebovat, měl by přemýšlet o výnosnějších finančních produktech (termínované vklady, stavební spoření) nebo o investicích (nejčastěji podílové fondy).

 

Právě se děje

Další zprávy