Spořitelna dočasně ruší poplatek za výběr cizí měny

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
1. 6. 2012 10:00
Eura nebo jinou hotovost získáte levněji než dosud, ale směnárny jsou levnější

Praha - Největší česká banka, Česká spořitelna, připravila pro klienty drobný dárek na dovolenou. Od začátku června do konce září nebude účtovat poplatek za výběr cizí měny v hotovosti z běžného korunového účtu.

Právě dosavadní poplatek ji znevýhodňoval oproti směnárnám, které obvykle žádný neúčtují.

Česká spořitelna má sazebníkovou cenu nastavenu tak, jak je na bankovním trhu obvyklé (viz tabulka pod článkem). Za výběr cizí měny v hotovosti z korunového běžného účtu si běžně bere jedno procento z vybírané částky.

Ve středu prodávala Česká spořitelna prodávala euro za 26,36 koruny, rozpětí kurzu v nabídce ostatních bank se pohybovalo od 26,27 do 26,48 korun.

U směnáren šlo ale ve středu při dobrém výběru narazit i na kurz kolem 25,80 korun za euro.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

Brazilská komise doporučila obvinit prezidenta Bolsonara, vadí jí jeho přístup k pandemii

Vyšetřovací komise horní komory brazilského parlamentu doporučuje obvinit prezidenta Jaira Bolsonara a desítky dalších činitelů z několika trestných činů kvůli jejich přístupu k pandemii covidu-19. Informují o tom místní média s odkazem na zprávu, která má být zveřejněna ve středu a o níž mají senátoři hlasovat 26. října. Podle analytiků sice není pravděpodobné, že by prokuratura stíhání prezidenta zahájila, závěry komise ale mohou Bolsonarovi uškodit v prezidentských volbách, jež se mají konat příští rok. Bolsonaro už dříve vyšetřování komise označil za frašku.

Senátní komise za téměř půl roku vyslechla desítky expertů i vládních činitelů, jejichž výpovědi mohli Brazilci sledovat v televizi. Ve zprávě, která má bezmála 1200 stran, viní prezidenta zejména z toho, že odmítal koronavirová opatření zaváděná brazilskými guvernéry, doporučoval proti nemoci covid-19 vědecky neověřené medikamenty a obstrukcemi zpozdil dodávky vakcín proti covidu. Tím přispěl k jeho šíření a k úmrtí spojených s covidem, jichž dvousetmilionová Brazílie eviduje na 604 tisíc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy