Aplikace prodejních řetězců kralují Česku. Dlouho vedoucí Lidl nyní střídá Můj Albert

Ekonomika Ekonomika
11. 5. 2021 16:02
Mobilní aplikace Můj Albert stejnojmenného obchodního řetězce je aktuálně nejvíce stahovanou aplikací v žebříčku Google Play, za měsíc si ji stáhlo přes 600 tisíc uživatelů. Na App Store je třetí. Prodejny Albert se letos v dubnu přidaly ke konkurenci a začaly přes aplikaci nabízet například možnost sbírání kreditů, akční letáky, nákupní seznam nebo elektronickou účtenku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ahold

"Velmi nás těší, že si zákazníci naši aplikaci tak rychle oblíbili a šetří s námi přírodu, na kterou Můj Albert klade důraz. Je totiž náhradou za statisíce plastových kartiček, které se běžně při věrnostních programech užívají. Zákazníci mají také možnost zvolit si pouze elektronickou podobu účtenky přímo v aplikaci místo klasické papírové, čímž lze do budoucna ušetřit velké množství účtenkového papíru," říká ředitel komunikace obchodů Albert Jiří Mareček.

Aplikaci řetězec všem svým zákazníkům zpřístupnil v polovině letošního dubna. Nejpoužívanějšími funkcemi mezi uživateli jsou zatím týdenní nabídky, personalizovaná nabídka produktů a vytváření nákupních seznamů.

Momentálně je aplikace Albertu stahovanější než Sčítání21 - oficiální aplikace Českého statistického úřadu určená pro letošní sčítání lidu, které ovšem končí právě dnešním dnem.

Aplikace obchodních řetězců se v Česku obecně těší velké oblibě. Například v první dvacítce těch nejstahovanějších na Google Play dlouhodobě figuruje aplikace Lidl Plus a také ta od Penny.

Právě aplikace Lidlu vzbudila rozruch loni v červnu, kdy vévodila žebříčkům stahovanosti na Google Play i App Store jen chvíli poté, co byla spuštěna pro veřejnost. Za sebou přitom nechala eRoušku, která má pomáhat při sledování kontaktů s osobami nakaženými covidem-19. Kolik uživatelů si aplikaci Lidl Plus v Česku nakonec stáhlo, ovšem řetězec odmítá upřesnit.

"Peníze jsou vždy až na prvním místě. Proto se nemůžeme divit, že aplikace, které lidem mohou ušetřit nějakou tu korunu v peněžence, patří mezi nejoblíbenější. Navíc když aplikaci vyvine známá společnost, která ji může šířit mezi své zákazníky, je úspěch téměř nevyhnutelný," okomentoval tehdy přístup Čechů k aplikacím řetězců ekonom BH Securities Štěpán Křeček.

Letáky řetězců vhazované do schránek přitom podle něj mají v Česku stále velký úspěch. "Mobilní aplikace jsou vlastně novou verzí letáků. Ta může být populárnější u mladších generací, které postupně přecházejí z reálného do virtuálního světa," dodal ekonom.

Albert rovněž testuje vlastní e-shop Albert Domů Zdarma. Služba je dostupná přes stejnojmennou mobilní aplikaci. "V tuto chvíli jde o uzavřené testování pro 1500 zákazníků v Brně, kteří se přihlásili," upřesnil minulý týden generální ředitel prodejen Jesper Lauridsen. Konkrétně jde o brněnské čtvrtě Černá pole, Zábrdovice, Husovice a Židenice.

 

Právě se děje

před 11 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy