Rozvoz potravin táhne, vlastní e-shop testuje už i Albert. Zatím jen v Brně a omezeně

Pavla Adamcová Pavla Adamcová
6. 5. 2021 10:35
Albert spustil testovací provoz on-line prodeje potravin. Služba je zatím dostupná pouze v Brně, a to pro omezenou skupinu zákazníků. Zástupci obchodního řetězce novinku oznámili na středeční tiskové konferenci. Zda bude Albert e-shop dále rozšiřovat, se teprve rozhodne na základě testování a zpětné reakce od zákazníků.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Služba zvaná Albert Domů Zdarma je dostupná přes stejnojmennou mobilní aplikaci. "V tuto chvíli jde o uzavřené testování pro 1500 zákazníků v Brně, kteří se přihlásili," upřesnil generální ředitel prodejen Jesper Lauridsen. Konkrétně jde o brněnské čtvrtě Černá pole, Zábrdovice, Husovice a Židenice.

Zákazníci v aplikaci vybírají zboží podle kategorií, v testovací fázi ale Albert nenabízí plný sortiment, jen nejpopulárnější položky. Nákup se platí platební kartou. V den doručení dá společnost zákazníkovi vědět 30 minut před příjezdem prostřednictvím SMS. Minimální hodnota nákupu je 500 korun a doprava je zdarma.

Albert není první obchodní řetězec, který e-shop v Česku testuje. Už dříve tak učinil například Globus. E-shop dlouhodobě provozuje také Tesco. Internetový obchod má rovněž řetězec Lidl, ovšem bez potravin. Další prodejce, Kaufland, zase prodává své zboží skrze internetový supermarket Košík.cz.

Loni Albert modernizoval 34 prodejen, otevřel tři nové a představil nové formáty. Na trh rovněž uvedl věrnostní aplikaci Můj Albert, která obsahuje recepty, nákupní seznam, sběratelskou kartičku a umožňuje zvolení pouze elektronické účtenky.

Společnost Ahold vstoupila na český trh v roce 1990. V současnosti provozuje po celé republice pod značkou Albert více než 300 hypermarketů a supermarketů. V roce 2016 se Ahold sloučil s belgickou maloobchodní společností Delhaize. Albert v Česku zaměstnává zhruba 17 000 lidí a patří k největším soukromým zaměstnavatelům v zemi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Při vichřici zahynuli na jihu Polska čtyři lidé

Nejméně čtyři mrtvé a šest zraněných si v Polsku vyžádala dnešní vichřice, která zasáhla zejména jih a jihozápad země, uvedla polská média s odvoláním na hasiče. Oběti jsou hlášeny z Dolního Slezska, sousedícího s Českou republikou, ale hasiči museli zasahovat po celé zemi. "Popadané stromy zablokovaly silnice a také železniční tratě, mnoho domů je bez elektřiny," napsal deník Gazeta Wyborcza na svém webu.

V Dolním Slezsku u osady Rusko se v důsledku poryvu větru převrátila na střechu dodávka, jejíž řidič zahynul. V obci Siechnice u Vratislavi se pod náporem větru zřítila zeď opravované budovy na jednoho pracovníka, kterého se záchranářům již nepodařilo oživit. V samé Vratislavi vichr vyvrátil strom a ten se zřítil na auto, ve kterém zahynuly dvě osoby.

Popadané stromy zablokovaly tři železniční tratě na severozápadě Polska, jeden strom spadl přímo na vlak. Spadlé stromy leží i přímo v ulicích Štětína.

Ve městě Zelená Hora na západě Polska vichřice poničila desítky aut, dodal deník.

Vichr, který láme stromy a strhává střechy a elektrické vedení, dosahuje chvílemi rychlosti až 100 kilometrů za hodinu, napsal server Onet.pl. Jen ve Velkopolském vojvodství je bez proudu na 50.000 odběratelů. Meteorologové předpovídají prudké poryvy větru na polském pobřeží Baltu až do zítřka.

Zdroj: ČTK , Zahraničí
Další zprávy