Foto: Alza ukázala prodejnu budoucnosti. Otevřeno bude mít nonstop, prodavače v ní ale nenajdete

Klikněte pro vstup do galerie.
Největší český e-shop Alza ukázal nový typ prodejen. Není v nich žádné zboží, obejdou se bez prodavačů a budou otevřené nonstop po celý rok. První takovou prodejnu otevře příští týden v Praze u stanice metra Flora.
Teď ale přichází novinka. Po zadání kódu se otevírají dveře…
Obchod se má stát alternativou takzvaných Alza boxů, v nichž si mohou lidé vyzvedávat zboží objednané z internetu. Po vstupu do nové prodejny vás přivítá čtveřice monitorů a minimalistický design.
Na dolním monitoru si můžete z nabídky e-shopu vybrat zboží, které je skladem. "K okamžitému odběru by tu měl být dostupný ten nejprodávanější sortiment," říká Jan Moudřík, ředitel oddělení expanze Alza.cz.
Foto: Jakub Plíhal
Největší tuzemský e-shop otevírá novou futuristickou prodejnu bez obsluhy. První začne fungovat v Praze na Floře. Nepřetržitě otevřený obchod se má stát alternativou takzvaných Alza boxů, v nichž si mohou lidé vyzvedávat zboží objednané z internetu.
 

Právě se děje

před 38 minutami

Havlíček: Restauratéři nebudou muset kontrolovat u hostů doklady o testech

Restauratéři nebudou muset podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) kontrolovat, zda jsou hosté testovaní, očkovaní nebo prodělali nemoc covid-19. Zodpovědnost bude na zákaznících, doklad budou muset předložit případné kontrole. Na zahrádkách stravovacích provozů bude možné využívat wi-fi. Havlíček to v pátek řekl na tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády.

Venkovní prostory gastronomických podniků se mohou opětovně otevřít od pondělí. Podle Havlíčka zůstává podmínka, že na ně budou mít přístup jen lidé, kteří mají negativní test na koronavirus, podstoupili očkování nebo v posledních 90 dnech prodělali nemoc covid-19. Po dohodě s profesními svazy vláda podle Havlíčka opatření upravila tak, že povinnost kontroly nebudou mít provozovatelé, provádět ji budou hygienici či policie, řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy