Foto: Alza ukázala prodejnu budoucnosti. Otevřeno bude mít nonstop, prodavače v ní ale nenajdete

Klikněte pro vstup do galerie.
Největší český e-shop Alza ukázal nový typ prodejen. Není v nich žádné zboží, obejdou se bez prodavačů a budou otevřené nonstop po celý rok. První takovou prodejnu otevře příští týden v Praze u stanice metra Flora.
Teď ale přichází novinka. Po zadání kódu se otevírají dveře…
Obchod se má stát alternativou takzvaných Alza boxů, v nichž si mohou lidé vyzvedávat zboží objednané z internetu. Po vstupu do nové prodejny vás přivítá čtveřice monitorů a minimalistický design.
Na dolním monitoru si můžete z nabídky e-shopu vybrat zboží, které je skladem. "K okamžitému odběru by tu měl být dostupný ten nejprodávanější sortiment," říká Jan Moudřík, ředitel oddělení expanze Alza.cz.
Foto: Jakub Plíhal
Jan Úšela Jakub Plíhal Jan Úšela, Jakub Plíhal
10. 1. 2018 14:18
Největší tuzemský e-shop otevírá novou futuristickou prodejnu bez obsluhy. První začne fungovat v Praze na Floře. Nepřetržitě otevřený obchod se má stát alternativou takzvaných Alza boxů, v nichž si mohou lidé vyzvedávat zboží objednané z internetu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Schodek letošního státního rozpočtu bude kolem 400 miliard Kč, řekla Schillerová

Schodek státního rozpočtu za celý letošní rok bude zřejmě kolem 400 miliard Kč, řekla v neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Deficit by tak byl vyšší než vloni, ale menší proti plánu. Původně plánovaný letošní schodek činil 500 miliard Kč. Na příští rok ministerstvo financí (MF) navrhuje schodek 376,6 miliardy Kč.

Podle Schillerové od května postupně tempo růstu schodku klesá, podle jejího odhadu by tak konečný deficit měl být kolem 400 miliard Kč. "Roli ale ještě sehrají především investice," dodala ministryně.

Deficit státního rozpočtu tak bude zřejmě vyšší než vloni. Tehdy stát hospodařil podle nedávno schváleného závěrečného účtu se schodkem 367,4 miliardy korun. Sněmovna původně schválila schodek 40 miliard, ale postupně ho kvůli dopadům pandemie zvýšila až na 500 miliard korun.

Letošní schodek rozpočtu by se podle předpokladů ministryně měl ve zbývající části roku zvýšit asi o 100 miliard Kč, ke konci srpna podle údajů MF činil 298,1 miliardy korun. Šlo o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy