Ahold zavře hypermarket v Karlových Varech, letos druhý

Petr Kučera Markéta Chaloupská, Petr Kučera, pek, mch
16. 7. 2009 16:58
V pátek prý zaměstnanci dostanou výpověď
Na konci června skončila přeměna bývalých Hypernov na Albert hypermarkety. Dvě z nich ale letošní rok nepřežily.
Na konci června skončila přeměna bývalých Hypernov na Albert hypermarkety. Dvě z nich ale letošní rok nepřežily. | Foto: Ahold

Praha - Společnost Ahold ukončí provoz dalšího svého hypermarketu. Podle informací deníku Aktuálně.cz dostanou ke konci září výpověď zaměstnanci hypermarketu v Karlových Varech.

Vedle poklesu tržeb kvůli krizi je důvodem pravděpodobně i konkurence dalších obchodů v okolí - vloni byl otevřen Globus, kromě toho ve městě fungují i Tesco, Interspar či Kaufland. Hypermarketu prý neprospělo ani nedávné zprovoznění silničního průtahu městem, který přístup do obchodu v karlovarské ulici Dolní Kamenná ztížil.

Mluvčí Aholdu Libor Kytýr zatím tento krok nepotvrdil ani nevyvrátil. "O jakýchkoliv změnách v portfoliu našich prodejen budeme veřejnost včas informovat," řekl bez bližších podrobností. Už k 1. červnu firma ukončila provoz hypermarketu v Českém Těšíně.

Skončilo 20 Albertů a jedna Hypernova

  Prodejny uzavřené
  k 1. červenci:

  Č. Budějovice, Lannova
  Česká Lípa
  Cheb
  Chrudim
  Mikulov
  Praha Květ, Jabloňová

  Prodejny uzavřené k 1. červnu:

  Brno, Kar.Světlé
  Česká Třebová
  Domažlice, U Nemocnice
  Havířov, Dlouhá 59
  Liberec, Vrchlického
  Mělník
  Nové Město na Moravě
  Pelhřimov
  Praha-Modřany
  Praha-Balabenka
  Praha-Prosek
  Prostějov, Anglická
  Znojmo
  Žďár n. Sázavou, Nádražní

  Hypernova Český Těšín

Ahold dále provozuje v Česku přes 220 supermarketů, v letošním prvním pololetí však uzavřel dvacítku ztrátových. Na druhou stranu letos otevřel tři nové supermarkety (v Praze - Písnici, Praze - Nové Harfě a v Sušici). "Do konce roku plánujeme otevřít další, ale konkrétní lokality zatím nechceme zveřejňovat," říká Kytýr.

Na konci června dokončil Ahold přeměnu svých 56 hypermarketů Hypernova na Albert hypermarkety. Změna značky začala v polovině dubna a probíhala za provozu. "Cílem bylo sjednotit značku našich supermarketů a hypermarketů," vysvětluje mluvčí. Už dříve avizovaná přeměna měla původně skončit do loňského prosince, nabrala ale zpoždění. Do konce srpna se mají v nové vizuální podobě představit také supermarkety.

Už dříve také firma avizovala záměr zmenšit prodejní plochu 13 největších hypermarketů. Zatím tak ale učinila jen v Liberci a v Brně, v prosinci se má zmenšit také hypermarket v Ostravě. U ostatních hypermarketů však zatím stále jedná s provozovateli nákupních center o podmínkách tohoto kroku. Největší Hypernovy nyní mají rozlohu 10 000 metrů čtverečních, přitom plocha Albert hypermarketů by podle nové koncepce neměla přesáhnout 5000 metrů čtverečních.

Podívejte se, jak vypadal první supermarket v Česku:

Ahold Czech Republic je českou dceřinou společností nadnárodní společnosti Ahold se sídlem v Amsterdamu. V Česku firma působí od roku 1990, původně pod názvem Euronova, a svůj první supermarket s názvem Mana otevřela v roce 1991 v Jihlavě.

Podle odhadu společnosti Incoma GfK a časopisu Moderní obchod patří Aholdu třetí příčka mezi největšími obchodními řetězci v České republice co do výše tržeb. V čele žebříčku je s odhadovanými tržbami 54,5 miliardy korun skupina Schwarz ČR, provozující sítě Kaufland a Lidl. Druhá příčka patří řetězci Tesco s 47 miliardami korun, Ahold na třetím místě měl tržby kolem 44 miliard. Předloni však firma skončila ve ztrátě 434 milionů korun, výsledek za loňský rok ještě nezveřejnila.

Čtěte také:
Hypernovy končí, změnily se na Albert hypermarkety
Také Kaufland jako poslední z řetězců začíná brát karty
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy