reklama
 
 

České dráhy otevřou další půjčovny kol, jízdenky pro cyklisty ale zdraží

29. 11. 2015 9:20
Zájem o půjčovny ČD Bike byl v letošním roce rekordní, dráhy v příštím roce opět rozšíří jejich počet. Zvýší také celkový počet spojů s přepravou jízdních kol. Současně ale České dráhy zdraží přepravné jízdních kol u vzdálenosti do 150 kilometrů.

Praha – Zájem o půjčovny kol provozované Českými drahami byl letos rekordní, využilo je přes 5 300 cyklistů. O službu ČD Bike, která funguje od roku 2003, je největší zájem v Jihočeském a v Jihomoravském kraji. Informoval o tom mluvčí státního podniku Radek Joklík.

Letos vzniklo dvacet nových půjčoven, celkově jich letos fungovalo 93. Z toho 54 jich zajišťuje půjčení a vrácení bez nutnosti rezervace, 34 jen po předchozí rezervaci a zbývajících pět umožňuje pouze vrácení kol. V příštím roce přibudou půjčovny v Ústí nad Labem (která dosud byla pouze vratnou stanicí), Přerově a ve Starém Městě u Uherského Hradiště.

Dráhy v příštím roce zvýší celkový počet spojů s přepravou jízdních kol o 86 vozů. „Celkem bude cyklistům k dispozici 6 711 spojů, z toho 5 985 v regionální a 726 spojů v dálkové dopravě,“ říká Joklík.

Od poloviny prosince, kdy začíná platit nový jízdní řád, ale České dráhy zdraží přepravné jízdních kol (nadále má platit, že po využití půjčovny ČD je přeprava ve vybraných spojích bezplatná). U prvních tří tarifních pásem si cyklista připlatí pět korun. Od jednoho do padesáti kilometrů tedy přepravné zdraží z 25 na 30 korun, při vzdálenostech od 51 do 100 kilometrů na 40 korun a při cestě na 101 až 150 kilometrů stoupne cena na 50 korun. U delších vzdáleností se cena nemění.

autor: Petr Kučera | 29. 11. 2015 9:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama