Energie z banky. Spořitelna nabídne lidem elektřinu a plyn

Jiří Hovorka Petr Kučera Jiří Hovorka, Petr Kučera
1. 4. 2014 16:30
Největší tuzemská banka vyzkoušela prodej energií v testovacím provozu. Energii bude dodávat její dceřiná společnost Erste Energy Services.
Foto: Ondřej Besperát

Praha – Největší tuzemská banka Česká spořitelna chce lidem prodávat i energie. Definitivní rozhodnutí ještě nepadlo, ale testovací prodej, který nyní skončil na třech pobočkách v Kolíně, Poděbradech a Kutné Hoře, ukázal velký zájem veřejnosti.

Ostrý prodej elektřiny a zemního plynu domácnostem plánuje spořitelna spustit v červenci, lákat má na úsporu až 1000 korun měsíčně oproti stávajícímu dodavateli. Levnější energii od České spořitelny získají vedle dosavadních klientů banky i další zájemci, podmínkou je však založení účtu právě u spořitelny.

Dodavatelem elektřiny i plynu bude Erste Energy Services, stoprocentní dceřiná společnost České spořitelny, která veškerou elektřinu vykupuje z obnovitelných zdrojů.

"Ceny jsou nejvýhodnější na trhu zejména proto, že na rozdíl od konkurence nevyužívá žádné zprostředkovatele takzvaného podomního prodeje,“ řekl online deníku Aktuálně.cz Marek Pšeničný z tiskového oddělení spořitelny.

Erste Energy Services vznikla v roce 2012. Dosud prodávala elektřinu a plyn firmám a podnikatelům. Česká spořitelna patří mezi největší obchodníky s elektřinou na Pražské energetické burze (PXE).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy