Daňový balíček začíná platit, mění slevy na děti i paušály OSVČ. Projděte si hlavní změny

Petr Kučera Petr Kučera
Aktualizováno 1. 7. 2017 14:20
Vyšší sleva na děti, změna pravidel u výdajových paušálů nebo srážková daň pro zaměstnání malého rozsahu. Daňové změny, které v lednu schválili poslanci, začínají od července platit.

Vyšší sleva na druhé a další dítě

Foto: Thinkstock

Daňová sleva na dítě se opět zvyšuje. Pro první dítě v rodině sice podle schváleného balíčku zůstává na 13 404 korunách ročně, ale u druhého dítěte se zvýší o 200 korun měsíčně na 19 404 korun ročně, u třetího a každého dalšího dítěte pak o 300 korun měsíčně na 24 204 korun ročně.

Tyto částky půjde odečíst už počínaje příjmy za leden 2017. Ve výplatě za první měsíce roku se vyšší sleva u zaměstnanců projeví až zpětně (v ročním zúčtování prostřednictvím zaměstnavatele nebo v daňovém přiznání podávaném na začátku roku 2018).

Slevu, oficiálně zvanou "daňové zvýhodnění na vyživované dítě", zvyšovala vládní koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL už pro uplynulé dva roky. Růst prosazovali hlavně lidovci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy