Začíná oprava dálnice D8 u Prahy, potrvá dva roky

ČTK ČTK
27. 7. 2017 13:05
Oprava bude rozdělena do sedmi etap, skončit má v listopadu 2019. Začátek oprav řidičům způsobí jen málo komplikací. To se ale změní během srpna. Během oprav silničáři kompletně vymění povrch vozovky a komunikace bude rozšířena v místech, kde se nacházejí nájezdy a sjezdy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Od neděle 30. července začnou silničáři opravovat dálnici D8 u Prahy zhruba od sjezdu na Zdiby do pátého kilometru. Oprava bude rozdělena do sedmi etap, skončit má v listopadu 2019. Uvedla to společnost Eurovia CS, která úsek rekonstruuje.

Začátek oprav podle firmy řidičům způsobí jen málo komplikací. To se ale změní během srpna poté, co se silničáři přesunou s opravami do středového dělicího pásu. Rychlé jízdní pruhy proto budou muset být uzavřeny a doprava se ve dvou zúžených pruzích v obou směrech přesune do pravých jízdních pruhů, uvedla mluvčí společnosti Iveta Štočková.

Po dokončení prací ve středním dělicím pásu se práce přesunou na část dálnice směrem do Prahy a provoz bude veden v části na Ústí nad Labem. Následně se bude pracovat ve směru do Ústí nad Labem. Práce jsou naplánovány tak, aby v době zimní údržby bylo možné místem projíždět bez omezení, uvedla firma.

Během oprav silničáři kompletně vymění povrch vozovky a komunikace bude rozšířena v místech, kde se nacházejí nájezdy a sjezdy. Cena rekonstrukce sedmikilometrového úseku činí 268 milionů korun. Silničáři na ní budou pracovat od sedmi do 18 hodin, v některých případech budou moci šoféři dělníky na stavbě vidět i o víkendu, slíbila firma.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Muž, jenž v březnu útočil v salonech v Georgii, se přiznal ke čtyřem vraždám

Muž obviněný z březnového zastřelení osmi lidí v masážních a kosmetických salónech v okolí Atlanty v americkém státě Georgia se v úterý přiznal ke čtyřem vraždám. Šest z osmi obětí byly ženy asijského původu. Informovala o tom agentura Reuters.

K tomu, že v polovině března zavraždil čtyři lidi v lázeňském salonu v okrese Cherokee asi 64 kilometrů severně od Atlanty, se Robert Aaron Long přiznal u soudu. Potvrdil také, že souhlasí s doporučením, aby byl v souvislosti s těmito vraždami odsouzen k čtyřem navazujícím doživotním trestům bez možnosti předčasného propuštění a dalším 35 letům na základě dalších bodů obžaloby.

Jeho oběti v okrese Cherokee byly identifikovány jako 33letá Delaina Ashley Yaunová, 54letý Paul Andre Michels, 49letá Xiaojie Yanová a 44letá Daoyou Fengová.

Long byl také obžalován z vražd dalších čtyř žen v okrese Fulton, kde se nachází Atlanta. Prokurátorka Fani Willisová uvedla, že Long na ženy v Atlantě cílil kvůli jejich rase, pohlaví a původu. Navrhne, aby byl odsouzen k trestu smrti.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy