Volání z Evropy zlevní na cenu domácích hovorů. Jen dočasně

ČTK ČTK
13. 4. 2015 11:30
Operátor O2 láká na nižší ceny. Minuta hovoru přijde na 3,50 koruny, dosud stála přes šest.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Mobilní operátor O2 od poloviny května zavede pro všechny své zákazníky volání z evropských zemí za stejnou cenu, jakou si účtuje u domácích hovorů, tedy 3,50 Kč za minutu. Nabídka potrvá do konce září. 

Dosavadní ceny v rámci takzvaného eurotarifu se u operátorů pohybovaly nad šesti korunami.

Za odeslanou SMS, stejně jako za příchozí hovor, zákazníci O2 v Evropě zaplatí 1,50 koruny. Ve stejném období nabídne O2 také dvojnásobný objem dat v evropských datových balíčcích. Jeden MB dat díky nim vyjde na jednu korunu. Regulovaná cena EU je 6,60 Kč za jeden MB.

Konkurenční Vodafonev současnosti nabízí volání z evropských zemí za 6,30 Kč za minutu a příchozí hovor za 1,66 Kč. Při zaplacení 69 Kč za den se ceny sníží na vnitrostátní úroveň. U T-Mobilu vyjde volání po Evropě na 6,63 Kč za minutu.

Zákazníkům, kteří častěji cestují po Evropě, nabídne O2 od poloviny května nový tarif Free Evropa. Ten jim za 1199 Kč měsíčně kromě neomezeného volání a tří GB dat v rámci České republiky přinese také 300 volných minut na mezinárodní volání z České republiky do EU, a k tomu také 300 volných minut na příchozí hovory, 300 volných minut na odchozí hovory, 300 SMS a 300 MB dat v zemích EU a ve Švýcarsku, Norsku, na Islandu a v Lichtenštejnsku.

Další novinkou v nabídce tarifů Free je přidání základního objemu dat také k tarifu Free O2 60. Rychlá data LTE si tak budou moci vyzkoušet všichni zákazníci bez navýšení ceny. Od poloviny května O2 také zjednoduší obnovu objemu dat.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.

před 3 hodinami

V USA odhlasovalo tři dny před volbami již přes 90 milionů lidí

Ve Spojených státech odevzdalo svůj hlas s předstihem před úterním termínem voleb již přes 90 milionů lidí. To je více než 65 procent počtu volebních lístků, které se dohromady sešly ve volbách před čtyřmi lety, napsala agentura Reuters. Uchazeči se snaží využít poslední dny kampaně k boji o poslední nerozhodnuté voliče v klíčových státech. Na veřejnosti v sobotu kromě nich a jejich viceprezidentských kandidátů vystoupila například i první dáma Melania Trumpová či bývalý prezident Barack Obama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy