Švýcarské policisty zaujaly české bundy. Od šumperského Tilaku jich koupí 1300

ČTK ČTK
7. 5. 2019 10:13
Šumperský výrobce outdoorového oblečení Tilak získal zakázku na 1300 bund pro policii curyšského kantonu. Zakázka je na lehké bundy z japonského Pertexu zateplené americkým materiálem Polartec Alpha a jedna bunda vyjde na několik tisíc korun. Informovaly o tom Hospodářské noviny (HN).
Foto: Tilak

Podle HN kontrakt navazuje na zhruba tři roky starou spolupráci, kdy se švýcarský distributor obrátil na Tilak s nabídkou řešení zateplovací vrstvy pod svrchní bundu, případně pod balistickou vestu. Firma tehdy výběrové řízení na 2400 kusů vyhrála.

Tilak je v Česku jedinou firmou, která může pod svou značkou vyrábět oblečení z nepromokavé, ale prodyšné membrány Gore-Tex od americké společnosti Gore. Firma na to má podle ředitele Romana Kamlera licenci od roku 1993.

Zisk Tilaku v předchozím finančním roce končícím v dubnu 2018 činil sedm milionů korun, jeho tržby meziročně stouply o deset procent na 70 milionů korun, doplnily HN.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy