Mozilla končí s vývojem emailového klienta Thunderbird

tl
11. 7. 2012 7:06
Mozilla se chce soustředit na OS Firefox
Foto: Czilla.cz

Společnost Mozilla už nebude nadále pracovat na nových verzích svého open source emailového klienta Thunderbird a namísto toho se bude soustředit na ambicióznější projekty. V dopise pro zaměstnance to píše šéf vývoje klienta Thunderbird, Jb Piacentino.

V Mozille se totiž rozhodli, že peníze, které do projektu Thunderbird vkládají, nejsou úplně nejlépe využity, a že bude lepší, když své zdroje použijí na něco jiného. Tím se myslí především internetový prohlížeč Firefox, který využívá několik milionů uživatelů a vyžaduje tak neustálou inovaci.

Firefox OS už v lednu?

Dalším projektem, na který se musí v současnosti Mozilla soustředit je chystaný operační systém pro mobilní zařízení s provizorním označením Mozilla Firefox OS. Ten by se měl do telefonů dostat začátkem příštího roku a útočit tak na operační systém Android od Googlu.

Podle Piacentina si ale Mozilla nepřeje, aby se Thunderbird úplně zastavil, protože se podle něj jedná o jeden z mála opravdu volných open source emailových klientů na trhu a byla by škoda ho posílat úplně k ledu. Očekává se tedy, že vývoj tohoto klienta převezmou od Mozilly sami uživatelé, kteří ho budou z nadšení inovovat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Kvůli dvěma bombám z války v německém Göttingenu evakuovali 8500 lidí

V německém Göttingenu dnes pyrotechnici kontrolovaně odpálili dvě nalezené bomby z druhé světové války. Informovala o tom agentura DPA. Policie kvůli chystané detonaci vyklidila okruh ve vzdálenosti jednoho kilometru od místa nálezu, evakuovat se tak muselo 8500 lidí. Zastaven byl provoz i na tamním hlavním vlakovém nádraží.

V dolnosaském Göttingenu se poblíž nádraží našly dvě nevybuchlé americké bomby, pyrotechnici je úspěšně zneškodnili dnes večer. Hlasitá exploze byla slyšet velmi daleko, vidět bylo i dým. Na evakuaci dohlíželo na 600 policistů.

Nálezy nevybuchlé válečné munice a bomb jsou v Německu stále poměrně časté. Loni v říjnu muselo být kvůli objevu letecké pumy v Drážďanech evakuováno 3000 lidí, kvůli půltunové pumě nalezené ve Frankfurtu nad Mohanem v květnu 2021 muselo narychlo opustit domovy dokonce 25 tisíc obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy