Coca-Cola míří do Indie, postaví továrnu za miliardy

Veronika Skálová Veronika Skálová
23. 9. 2010 9:37
Spojené státy a Evropa v krizi giganta nepodržely, nyní se soutředí na Asii.
Objem prodeje Coca-Coly zachránila Asie, kde neustále roste.
Objem prodeje Coca-Coly zachránila Asie, kde neustále roste. | Foto: Reuters

Dillí - I když spotřeba sladkých limonád vyráběných s logem, nebo alespoň patronátem, společnosti Coca-Cola v domovských Spojených státech a v zemích Evropy stagnovala či rovnou klesala, obyvatelé Asie její odbyt zachránili.

Teď se nápojový gigant chce pevněji zahnízdit na rychle rostoucím indickém trhu. Agentura Reuters informovala, že podle šéfa jedné z divizí se Coca-Cola chystá postavit v Indii novou továrnu za víc než pět miliard rupií, tedy v přepočtu asi 2,2 miliardy korun.

Coca-Cola i její hlavní rival PepsiCo se nyní soustředí právě na země jako Indie nebo Čína, tedy země s rychlým růstem ekonomiky, ale také platů.

Coca-Cola v letošním druhém čtvrtletí sice zvýšila zisk o 16 procent a tržby o pět procent, ale například objem prodeje v Evropě klesl o celé procento.

 

Právě se děje

před 46 minutami

V rybníku na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil dvaačtyřicetiletý muž

V rybníku u obce Bílý Kámen na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil muž narozený v roce 1979. Jeho tělo vytáhli z vody policejní potápěči dnes asi v 00:30. Pro potvrzení příčiny úmrtí bude nařízená pitva. ČTK to řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policie se o události dozvěděla po 18:00. Dva muži se šli koupat do rybníku Lomák. "Jeden vlezl do vody a měl plavat a druhý po chvíli zjistil, že už ho na hladině nevidí, tak to oznámil policii, spustilo se pátrání," řekla Čírtková.

K rybníku přijeli hasiči, policisté i jejich potápěči. "V nočních hodinách, kolem 00:30 bylo skutečně nalezeno tělo utonulého muže - zřejmě utonulého, taky mohl mít zdravotní potíže," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy