Ryanair mění pravidla pro přepravu zavazadel, chce omezit zpoždění

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
9. 1. 2018 15:25
Od příštího týdne budou muset cestující bez přednostního nástupu odevzdat větší ze dvou zavazadel k bezplatnému uložení do nákladního prostoru.
RyanAir
RyanAir | Foto: RyanAir

Dublin - Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair od začátku příštího týdne změní pravidla pro přepravu zavazadel, aby urychlila nástup cestujících a omezila zpoždění.

Na palubu si od pondělí 15. ledna budou moci vzít dvě zavazadla pouze ti zákazníci, kteří si připlatí za přednostní nástup do letadla. Společnost zároveň u zavazadel přepravovaných v nákladním prostoru zvýší váhový limit na 20 kilogramů z dosavadních 15 kilogramů a sníží poplatek na 25 eur (zhruba 640 korun) z dřívějších 35 eur.

Ryanair dosud umožňoval všem cestujícím brát si na palubu jedno menší a jedno větší zavazadlo. V září však oznámil, že se rozhodl pravidla změnit, protože vysoký počet lidí přinášejících si na palubu dvě zavazadla působí zpoždění letů kvůli problémům s nedostatečným úložným prostorem.

Od příštího týdne tak budou muset cestující bez přednostního nástupu odevzdat větší ze dvou zavazadel k bezplatnému uložení do nákladního prostoru.

Firma původně chtěla začít uplatňovat nová pravidla již v listopadu loňského roku, později však jejich zavedení odložila na 15. ledna. "Připomínáme zákazníkům, že od pondělí si budou moci na palubu letadla vzít dvě zavazadla pouze cestující s přednostním nástupem," uvedl dnes marketingový ředitel firmy Kenny Jacobs.

"Urychlí to nastupování a eliminuje zpoždění," dodal. Přednostní nástup lze zakoupit současně s rezervací letenky za příplatek pět eur, nebo dodatečně za šest eur.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy