Ryanair mění pravidla pro přepravu zavazadel, chce omezit zpoždění

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
9. 1. 2018 15:25
Od příštího týdne budou muset cestující bez přednostního nástupu odevzdat větší ze dvou zavazadel k bezplatnému uložení do nákladního prostoru.
RyanAir
RyanAir | Foto: RyanAir

Dublin - Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair od začátku příštího týdne změní pravidla pro přepravu zavazadel, aby urychlila nástup cestujících a omezila zpoždění.

Na palubu si od pondělí 15. ledna budou moci vzít dvě zavazadla pouze ti zákazníci, kteří si připlatí za přednostní nástup do letadla. Společnost zároveň u zavazadel přepravovaných v nákladním prostoru zvýší váhový limit na 20 kilogramů z dosavadních 15 kilogramů a sníží poplatek na 25 eur (zhruba 640 korun) z dřívějších 35 eur.

Ryanair dosud umožňoval všem cestujícím brát si na palubu jedno menší a jedno větší zavazadlo. V září však oznámil, že se rozhodl pravidla změnit, protože vysoký počet lidí přinášejících si na palubu dvě zavazadla působí zpoždění letů kvůli problémům s nedostatečným úložným prostorem.

Od příštího týdne tak budou muset cestující bez přednostního nástupu odevzdat větší ze dvou zavazadel k bezplatnému uložení do nákladního prostoru.

Firma původně chtěla začít uplatňovat nová pravidla již v listopadu loňského roku, později však jejich zavedení odložila na 15. ledna. "Připomínáme zákazníkům, že od pondělí si budou moci na palubu letadla vzít dvě zavazadla pouze cestující s přednostním nástupem," uvedl dnes marketingový ředitel firmy Kenny Jacobs.

"Urychlí to nastupování a eliminuje zpoždění," dodal. Přednostní nástup lze zakoupit současně s rezervací letenky za příplatek pět eur, nebo dodatečně za šest eur.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší státní zástupce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány. "Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy