Nejvíce průmyslových robotů na jednom místě v Česku. Podívejte se, co dokážou

Sandro Elčić
17. 5. 2018 19:24
Na zákaznickém dni ve Vestci u Prahy představila firma ABB desítky sériově vyráběných robotů. Vystavené stroje zvládají zvedat až 800kilogramový náklad, složit propisovací tužku, ale i kreslit, svařovat či vyrývat nápisy do dřeva. Podle ředitele ABB Robotika pro Českou republiku Vítězslava Lukáše mizí v Česku konkurenční výhoda nízkých mezd. Jedním z řešení by podle něj měla být automatizace a robotizace výroby. Roboti se dají použít na jemné práce, ale i zvedání těžkých předmětů. Nezapomíná se na bezpečnost, vedle práce stále monitorují okolí. Pokud se člověk přiblíží příliš blízko, stroje se automaticky zastaví.
Video ze setkání robotů. | Video: Sandro Elčić
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy