Nejvíce průmyslových robotů na jednom místě v Česku. Podívejte se, co dokážou

Na zákaznickém dni ve Vestci u Prahy představila firma ABB desítky sériově vyráběných robotů. Vystavené stroje zvládají zvedat až 800kilogramový náklad, složit propisovací tužku, ale i kreslit, svařovat či vyrývat nápisy do dřeva. Podle ředitele ABB Robotika pro Českou republiku Vítězslava Lukáše mizí v Česku konkurenční výhoda nízkých mezd. Jedním z řešení by podle něj měla být automatizace a robotizace výroby. Roboti se dají použít na jemné práce, ale i zvedání těžkých předmětů. Nezapomíná se na bezpečnost, vedle práce stále monitorují okolí. Pokud se člověk přiblíží příliš blízko, stroje se automaticky zastaví.
Video ze setkání robotů. | Video: Sandro Elčić
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Útočník v mešitě v albánském hlavním městě Tiraně pobodal pět lidí. Policie po motivu pátrá

Útočník v mešitě v albánském hlavním městě Tiraně pobodal pět lidí. Jejich stav je stabilizovaný. Policie pátrá po motivu, podle otce domnělého pachatele trpěl jeho syn depresemi.

Policie uvedla, že útočník, albánský státní příslušník Rudolf Nikolli, napadl věřící v mešitě během odpolední modlitby. Strážníci podle ní 34letého muže zneškodnili ihned po svém příjezdu na místo, záběry zveřejněné televizí A2 nicméně naznačují, že Nikolliho odzbrojili již svědci události. Ze snímků je patrné také to, že útočníka se dav pokusil lynčovat.

Zraněno bylo pět mužů ve věku 22 až 35 let, kteří museli být převezeni do nemocnice. Utržená zranění je podle policie nicméně neohrožují na životě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy