Amazon nabídne vlastní chytré brýle s virtuální asistentkou, nepotřebují sluchátka

ČTK ČTK
20. 9. 2017 13:25
Zařízení, bezdrátově spojené s chytrým telefonem, vypadá jako obyčejné, pohodlné a nenápadné brýle. Amazon chystá i rozšíření svého systému SmartHome o bezpečnostní kamerový systém napojený na internet. Jeden nebo i oba produkty chce uvést na trh ještě letos.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Seattle - Internetový prodejce Amazon.com připravuje první vlastní nositelnou elektroniku - chytré brýle, které umožní kdykoli a kdekoli povolat virtuální asistentku Alexu. Píše o tom list Financial Times s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.

Zařízení, bezdrátově spojené s chytrým telefonem, vypadá jako obyčejné, pohodlné a nenápadné brýle. Uživatel nepotřebuje sluchátka, protože zařízení využívá k přenosu zvuku vibrace přenášené přes kosti.

Chytré brýle nejsou jedinou elektronickou novinkou Amazonu, společnost chystá rozšíření svého systému SmartHome - inteligentní domácnost o bezpečnostní kamerový systém napojený na internet.

Jeden nebo i oba produkty chce Amazon uvést na trh ještě letos. Informace listu prodejce odmítl komentovat.

Tajný vývojový tým Amazonu má za úkol studovat trh takzvaných chytrých přístrojů a zjišťovat, jaké z nich má pro společnost smysl vyrábět. Chytré brýle však podle FT patří k riskantnějším krokům, protože tato kategorie je zatím velkou neznámou. Google s velkou slávou představil své brýle v roce 2012, ale na trh je už neuvedl kvůli obavám z porušení soukromí, z ceny i výkonnosti. Jiné experimenty skončily ještě v plenkách.

Videotest: Galaxy Note 8 je milostný dopis fanouškům velkých telefonů

Samsung napravil loňské selhání, Note 8 je skvěle vybavený telefon s povedeným designem a bezkonkurenčním perem. Je v Česku chytřejší díky Bixbymu. | Video: Otakar Schön
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy