Obrazem: Ocelové srdce republiky v klinické smrti. Oživit huť Poldi má opakovaná dražba

Obrazem: Ocelové srdce republiky v klinické smrti. Oživit huť Poldi má opakovaná dražba
Areál kladenské hutě Poldi.
Sto třicet let se tu tavila (a kalila) ocel.
Od letošního ledna je továrna zavřená.
Po kyperské firmě Rucarto Limited zůstal více než miliardový dluh.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
12. 6. 2018 15:19
Tavit se tu ocel začala v roce 1889. Vyráběly se tu pancíře pro lodě i náhrady kyčelních kloubů. Indukční elektrická pec naposledy rachotila v lednu 2018. Zbyl dluh větší než miliarda korun. Insolvenční správce se snaží továrnu prodat. Po první dražbě to vypadalo nadějně. Společnost Compagnia del mediterraneo Steel, která vznikla měsíc před dražbou, měla za huť zaplatit 261 milionů korun. Její jednatel Stanislav Kraslavski sliboval brzy obnovit výrobu. Bez udání důvodů cenu nezaplatili. Druhá dražba bude 27. června. Vyvolávací cena je 160 milionů korun.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy