Lufthansa kupuje velkou část aerolinek Air Berlin, které se topí v dluzích

ČTK ČTK
12. 10. 2017 10:05
Lufthansa by měla od Air Berlinu převzít 81 letadel a 3000 zaměstnanců výměnou za investici 1,5 miliardy eur (téměř 39 miliard Kč).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Berlín - Největší německá letecká společnost Lufthansa dnes podepíše dohodu o koupi velké části insolventních aerolinek Air Berlin. Oznámil to generální ředitel Lufthansy Carsten Spohr.

"Dnes uvidíme milník v historii společností Lufthansa a Air Berlin," prohlásil Spohr. V dřívějším rozhovoru v listu Rheinische Post uvedl, že Lufthansa by měla od Air Berlinu převzít 81 letadel a 3000 zaměstnanců výměnou za investici 1,5 miliardy eur (téměř 39 miliard Kč).

Aerolinky Air Berlin několik let hospodařily se ztrátou. K zahájení insolvenčního řízení přistoupily v srpnu, když jim největší akcionář, arabské aerolinky Etihad, odmítl poskytnout další finanční podporu. Německá vláda se pak rozhodla poskytnout firmě Air Berlin překlenovací úvěr 150 milionů eur (zhruba čtyři miliardy Kč).

Společnost Air Berlin byla založena v roce 1978 a byla druhou největší leteckou společností v Německu. Nabízela lety do 147 destinací, včetně Prahy. Loni přepravila 28,9 milionu cestujících a vykázala rekordní ztrátu 782 milionů eur (přes 20 miliard Kč).

 

Právě se děje

Další zprávy