Foto: Kanceláře, obchody i byty. Co se postaví v roce 2015?

Foto: Kanceláře, obchody i byty. Co se postaví v roce 2015?
Analytická společnost CEEC Research a poradenská firma DTZ vybraly s tuzemskými developery pro Aktuálně.cz velké realitní projekty, které mají být dokončeny v letošním roce. Začínáme blízko pražské stanice metra Budějovická, kde vyrostla nová "kancelářská čtvrť nazvaná BB Centrum. 
Největším kancelářským objektem, který se letos firmám "na Brumlovce" otevře, je budova Delta mezi ulicemi Vyskočilova a Václava Sedláčka. Bude už sedmnáctou budovou projektu, na němž společnost Passerinvest Group pracuje od roku 1996.
Osmipatrová budova Delta poskytne 38 tisíc metrů čtverečních pronajímatelných ploch. To je téměř o osm tisíc více než nabízí dosavadní dominanta BB Centra, budova Filadelfie. Součástí je 800 parkovacích státní v pěti podzemních podlažích.
Blízko stanice metra Nové Butovice u ulice Bucharova vzniká projekt Metronom Business Center developera HB Reavis. Nabídne celkem 34 tisíc metrů čtverečních kanceláří, dokončen má být už v prvním čtvrtletí.
Budovu Metronom Business Center tvoří tři propojené "prsty" doplněné v horních patrech terasami. Ve třech podzemních podlažích bude k dispozici 533 parkovacích stání. Součástí projektu je i výrazná proměna veřejného prostranství v okolí stanice metra Nové Butovice.
Foto: Erste Group Immorent
Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
17. 1. 2015 14:00
Vybrali jsme velké realitní projekty, které mají být dokončeny v letošním roce.
 

Právě se děje

před 31 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy