Je libo hrneček nebo vozíček? British Airways prodávají vybavení z vyřazených letadel

ČTK ČTK
5. 12. 2020 8:16
Tisíce fanoušků letectví nebo zájemců o nevšední vánoční dárky přitáhl internetový výprodej vyřazeného vybavení z letadel britských aerolinek British Airways. Akci, během níž jsou k mání hrnečky, talířky, přikrývky, ručníky nebo dokonce vozíky na rozvoz nápojů, ale provázejí problémy. Podle rozhlasové a televizní stanice BBC se objevují hlasy, že pověsti společnosti může krátkodobě spíše uškodit.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Během prvních 24 hodin internetové stránky s nabízenými věcmi, které dříve sloužily cestujícím v letadlech, měly 250 tisíc návštěv. Jako první se vyprodaly vozíčky pro rozvoz jídel, velká poptávka byla po vybavení letadel Boeing 747, která ve flotile British Airways už dosloužila.

Prodej začal na konci listopadu, nyní již na webových stránkách zbývá jen několik druhů předmětů. Ale zatímco mnoho lidí je s nákupem spokojených, na sociálních sítích a na internetových stránkách pro pravidelné zákazníky leteckých společností se množí zklamané komentáře. Stěžují si, že jim objednávky přicházejí neúplné nebo jsou věci rozbité. Stránka, na které se věci prodávají, prý má také často technické problémy.

"Stále jsem se nedočkal odpovědi na maily, telefony nikdo nezvedá. Přišly mi dvě věci, obě jiné, než jsem chtěl, a další tři chybí," popsal své problémy s nákupem vybavení z letadel British Airways jistý zákazník. Ozývají se také hlasy, že většinu předmětů mířících do "důchodu" skoupí překupníci a pak je vydraží na aukčním portálu eBay.

Spokojení kupující si pochvalují, že jde o kvalitní sběratelské kousky, které British Airways rozprodávají za lidové ceny. "Roli u mě hrála zvědavost a nostalgie. Milujeme létání, ale teď to kvůli pandemii (covidu-19) nejde. Jde o připomínku našich cest," vysvětlil jeden šťastlivec, kterému se jako dárek pro partnera podařilo koupit několik hrnečků, talířů a přikrývku. Za celou objednávku i s poštovným zaplatil necelých 45 liber (1320 korun).

British Airways ujišťují, že dělají vše, co mohou, aby všichni zákazníci dostali objednané zboží rychle a pokud možno ještě před Vánocemi. Slibují také vrácení peněz za jakékoliv věci, které nejsou v takovém stavu, v jakém byly nabízeny na internetu.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Nový sníh může v pátek zkomplikovat dopravu, hlavně na severu a východě republiky

Na severu a východě České republiky bude v pátek opět sněžit, místy připadne od pěti do deseti centimetrů mokrého sněhu, který může lámat stromy a působit výpadky proudu. Komplikace lze čekat také v dopravě. Na svém webu to ve čtvrtek uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jeho upozornění před novou sněhovou pokrývkou platí od pátečního ráno do večera až noci pro severní oblasti Ústeckého, Libereckého a Olomouckého kraje, severovýchod Královéhradeckého, Pardubického a Zlínského kraje a celý Moravskoslezský kraj.

Řidičům meteorologové doporučují, aby při cestování do těchto regionů sledovali dopravní zpravodajství a jezdili opatrně. Do hor by se neměli vydávat bez zimní výbavy, včetně sněhových řetězů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy