Je libo hrneček nebo vozíček? British Airways prodávají vybavení z vyřazených letadel

ČTK ČTK
5. 12. 2020 8:16
Tisíce fanoušků letectví nebo zájemců o nevšední vánoční dárky přitáhl internetový výprodej vyřazeného vybavení z letadel britských aerolinek British Airways. Akci, během níž jsou k mání hrnečky, talířky, přikrývky, ručníky nebo dokonce vozíky na rozvoz nápojů, ale provázejí problémy. Podle rozhlasové a televizní stanice BBC se objevují hlasy, že pověsti společnosti může krátkodobě spíše uškodit.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Během prvních 24 hodin internetové stránky s nabízenými věcmi, které dříve sloužily cestujícím v letadlech, měly 250 tisíc návštěv. Jako první se vyprodaly vozíčky pro rozvoz jídel, velká poptávka byla po vybavení letadel Boeing 747, která ve flotile British Airways už dosloužila.

Prodej začal na konci listopadu, nyní již na webových stránkách zbývá jen několik druhů předmětů. Ale zatímco mnoho lidí je s nákupem spokojených, na sociálních sítích a na internetových stránkách pro pravidelné zákazníky leteckých společností se množí zklamané komentáře. Stěžují si, že jim objednávky přicházejí neúplné nebo jsou věci rozbité. Stránka, na které se věci prodávají, prý má také často technické problémy.

"Stále jsem se nedočkal odpovědi na maily, telefony nikdo nezvedá. Přišly mi dvě věci, obě jiné, než jsem chtěl, a další tři chybí," popsal své problémy s nákupem vybavení z letadel British Airways jistý zákazník. Ozývají se také hlasy, že většinu předmětů mířících do "důchodu" skoupí překupníci a pak je vydraží na aukčním portálu eBay.

Spokojení kupující si pochvalují, že jde o kvalitní sběratelské kousky, které British Airways rozprodávají za lidové ceny. "Roli u mě hrála zvědavost a nostalgie. Milujeme létání, ale teď to kvůli pandemii (covidu-19) nejde. Jde o připomínku našich cest," vysvětlil jeden šťastlivec, kterému se jako dárek pro partnera podařilo koupit několik hrnečků, talířů a přikrývku. Za celou objednávku i s poštovným zaplatil necelých 45 liber (1320 korun).

British Airways ujišťují, že dělají vše, co mohou, aby všichni zákazníci dostali objednané zboží rychle a pokud možno ještě před Vánocemi. Slibují také vrácení peněz za jakékoliv věci, které nejsou v takovém stavu, v jakém byly nabízeny na internetu.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Soud nevyloučil pro podjatost soudce v Rathově kauze

Vrchní soud v Praze nevyloučil pro podjatost soudce v druhé větvi korupční kauzy bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, jak o to žádala společnost Metrostav. Případ ponechal trestnímu senátu, jehož členy jsou Luboš Vrba, Alexander Károlyi a Viktor Mach. Uvedl to server Lidovky.cz. Stavební společnost podle něj podala proti rozhodnutí stížnost.

Metrostav již v únoru neuspěl s návrhem na přeložení odvolacího řízení kvůli dění kolem bývalého soudce pražského vrchního soudu Zdeňka Sováka viněného z úplatkářství z pražského vrchního soudu do Olomouce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy