IKEA stahuje z prodeje osvětlení Calypso. Může se uvolnit a spadnout

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
26. 9. 2018 9:47
Prodejce nábytku vyzývá zákazníky, kteří si po 1. srpnu 2016 koupili stropní osvětlení Calypso, aby jej vrátili. Peníze zpátky dostanou i bez účtenky.
Stažený výrobek
Stažený výrobek | Foto: Ikea

Praha - Švédský nábytkářský řetězec IKEA stahuje z prodeje stropní osvětlení Calypso šarže 1625 až 1744, které bylo k dostání po 1. srpnu 2016. Skleněné stínidlo se totiž může uvolnit a spadnout. Firma vyzvala zákazníky, kteří výrobek uvedených šarží zakoupili, aby zboží přinesli zpátky do prodejny.

"Obdrží nový kus nebo jim vrátíme peníze v plné výši. Výrobek je možné vrátit i bez účtenky," informovala mluvčí IKEA Česká republika Adriena Rambousková

"Všechny výrobky testujeme a jsou v souladu s platnými normami a legislativou. Navzdory tomu jsme obdrželi informace, že skleněná stínidla Calypso se mohou uvolnit a spadnout. Stahujeme tyto výrobky z trhu, abychom ochránili zákazníky a zabránili dalším nehodám. Nabízíme výměnu za nový kus nebo vrácení peněz v plné výši," uvedla mluvčí.

Pro další informace se mohou zákazníci obrátit na oddělení Výměny a vracení zboží nebo na kontaktní centrum IKEA.

Oznámení o stahování výrobků z prodeje vydává řetězec relativně často. Loni například vyzvala k vrácení nebezpečného plážového lehátka, v USA a Číně stahovala po několika tragédiích dětské komody. Preventivní kroky se týkají také bezpečnosti prodávaných potravin, firma například stahovala z prodeje čokolády, na které nebyly žádně označeny všechny obsažené alergeny.

 

Právě se děje

Další zprávy