FlixBus chce dobýt i železnici. Partnerem německého FlixTrain bude Leo Express

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 3. 2018 17:29
FlixTrain se prozatím soustředí pouze na Německo, nabídne pravidelné spoje mezi Hamburkem a Kolínem a mezi Berlínem a Stuttgartem.
FlixTrain.
FlixTrain. | Foto: Flixbus

Berlín - Autobusový přepravce FlixBus vstoupí po několikaměsíční fázi testování na trh železniční přepravy v Německu. Od 24. března spouští pravidelný spoj mezi Hamburkem a Kolínem nad Rýnem a v dubnu začnou vlaky FlixTrain jezdit mezi Berlínem a Stuttgartem.

Šéf společnosti André Schwämmlein dodal, že firma přemýšlí také o rozšíření nabídky o dálkové vlakové spoje. FlixBus již nyní na trase Berlín-Stuttgart provozuje spolu s českou společností Leo Express vlaky Locomore.

FlixTrain se prozatím soustředí pouze na Německo. "Přeshraniční provoz je komplikovaný kvůli rozdílným systémům. Tam sázíme na autobus," řekl Schwämmlein.

Nové vlaky budou ve firemní zelené barvě. Schwämmlein doufá, že díky vlakovému spojení osloví firma nové zákazníky, z čehož budou těžit i její dálkové autobusy.

Cena jízdenky má zprvu začínat na 9,99 eura (254 korun). Kromě české firmy Leo Express bude dalším partnerem společnosti FlixBus v Německu norimberská firma BahnTouristikExpress, uvedla agentura DPA.

FlixBus zahájil provoz v Německu v roce 2013 po deregulaci trhu dálkové dopravy. Vedle Německa působí prostřednictvím partnerských dopravců ve 26 evropských zemích včetně České republiky. Denně provozuje spoje do 1400 destinací. V Česku působí od roku 2014.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Soud v Hongkongu odsoudil prvního člověka na základě bezpečnostního zákona

Soud v Hongkongu shledal vinným z terorismu a separatismu prvního člověka souzeného na základě  bezpečnostního zákona, který ve své poloautonomní provincii prosadil Peking přes místní i mezinárodní kritiku. Výši trestu určí soud později, odsouzenému hrozí až doživotí, informovaly zahraniční agentury.

Čtyřiadvacetiletý Tong Ying Kit loni 1. července, den po zavedení bezpečnostního zákona, najel na motorce do hloučku policistů. V ruce přitom třímal transparent s nápisem "Svobodu pro Hongkong, revoluce naší doby". Podle soudu právě tento text vyzývá k odtržení Hongkongu od Číny, a mladík je proto podle soudu vinen z podněcování k separatismu. Tong odmítl obvinění z terorismu, nabádání k separatismu i nebezpečného řízení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy