Foto: Trolejbusy se vrací do Prahy. Už nejde jen o zkoušku, vzniká nová linka 58

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Do Prahy se po 46 letech oficiálně vrací trolejbus. Zatím jde o jediný vůz, pojede jen jednou za hodinu a vlastně to vůbec není klasický trolejbus... Přesto podle dopravního podniku i organizace ROPID přichází zlomový okamžik.
Testovací provoz začal už v říjnu 2017 na trase Palmovka – Letňany jako doplněk autobusové linky číslo 140. Právě na stoupání v Prosecké ulici se dobře využijí výhody trolejbusů při jízdě v kopcovitém terénu.
Od letošního 1. července začíná pravidelný provoz. Oficiálně vznikne trolejbusová linka 58 – poprvé od roku 1972 se tak tento druh dopravy vrátí do Prahy i v jízdním řádu.
Drážní úřad ji podle zákona eviduje jako trolejbusovou trať, přestože ve skutečnosti jde o „elektrobus s dynamickým dobíjením“.
Foto: PID, DPP
Petr Kučera Petr Kučera
Aktualizováno 30. 6. 2018 19:00
Od 1. července začíná pravidelný provoz. Zatím s jediným vozem, ale do roku 2021 má na elektřinu kompletně přejít první dosud autobusová linka.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy