"Němečtí inženýři se styděli." Berlín má po devítiletém zpoždění nové letiště

Letiště odbavilo první dva stroje.
První lety pak z Willyho Brandta odstartují v neděli 1. listopadu, čímž bude nové letiště plně uvedeno do provozu.
Německé letiště Willyho Brandta, jehož stavba nabrala několikaleté zpoždění, se částečně zprovoznilo už minulou středu.
Takto vypadá část prostor vyhrazených ke stravování.
Letiště se od té chvíle otevřelo pro cesty spolkovému prezidentovi, německé kancléřce a její ministrům, letouny bundeswehru a také zahraničním hostům vlády.
Foto: Reuters
Ekonomika Ekonomika
Aktualizováno 31. 10. 2020 14:48
Po letech zpoždění a uprostřed krize leteckého odvětví se v sobotu otevřelo nové berlínské letiště Willyho Brandta. Původně mělo fungovat už v roce 2011, stavbu ale provázely série technických i jiných peripetií a uvedení do provozu se opakovaně odkádalo. Letiště přišlo podle médií na nejméně deset miliard eur (asi 274 miliard korun). Podívejte se, jak vypadá a jak vznikalo.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově, platby přijme i v bitcoinech

Internetová sociální síť Twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše zasílat peníze autorům příspěvků, aby tak ocenili jejich činnost. Funkce spropitného s označením Tip Jar (sklenice na spropitné) bude nově dostupná celosvětově a platby bude přijímat i v bitcoinech. Twitter to oznámil ve čtvrtek. Firma tak chce držet krok s provozovateli jako Patreon, kteří funkci také nabízejí.

Twitter novou funkci od května testoval. Peníze jejím prostřednictvím mohli posílat všichni uživatelé, přijímat je ale byla schopna pouze skupina vybraných uživatelů, která zahrnovala například novináře, experty a zástupce neziskových organizací. Tato skupina by se však měla časem rozšiřovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy