Wizz Air se přidal. Odletět z Prahy už můžete online

vp
13. 1. 2010 13:52
Nízkonákladový letecký dopravce spustil odbavování přes internet.
Wizz Air létají z Prahy do 15 evropských destinací.
Wizz Air létají z Prahy do 15 evropských destinací. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nízkonákladová letecká společnost Wizzair dnes spustila službu check-in po internetu pro všechny cestující z Prahy. Na tento způsob odbavení si budou muset zvyknout všichni, kteří nebudou chtít platit speciální poplatek u přepážky na letišti.

Check-in funguje na stránkách společnosti a cestující se může registrovat na svůj let od sedmi dnů až do tří hodin před plánovaným časem odletu. Svoji palubní vstupenku si cestující vytiskne předem třeba doma nebo v kanceláři a na letišti už zamíří rovnou k bezpečnostní kontrole a pak dále do letadla.

K přepážce jen se zavazadly

Jen v případě, že má cestující sebou zavazadla, musí s vytištěnou palubní vstupenkou k přepážce společnosti, kde kufry odevzdá.

Odbavení přes internet je velmi jednoduché," ujišťuje György Abrán, obchodní ředitel společnosti Wizz Air.

Odbavení po internetu je zdarma. Naopak od 1. dubna bude klasické odbavení u přepážky Wizzairu na letišti zpoplatněno částkou 10 euro (270 Kč). Check-in na letišti  lze objednat i při rezervaci letu, v tom případě bude k ceně připočteno 5 euro (135 Kč).

Společnost Wizz Air v současné době obsluhuje z Prahy patnáct evropských destinací.

Samoodbavení nabízí i ČSA

Samostatné odbavení cestujících není na pražském letišti novinkou. Koncem listopadu bylo spuštěno pětadvacet modernizovaných samoodbavovacích kiosků self check-in.

Během pár vteřin se zde mohou odbavit cestující s elektronickou letenkou, kteří využívají služeb společností ČSA, Air France, KLM, Iberia, Lufthansa nebo Finnair.

K identifikaci u samoodbavovacího stánku stačí kreditní karta, karta OK Plus věrnostního programu společnosti ČSA, vytištěná elektronická letenka (nebo pouze její kód) nebo cestovní pas se čtecí zónou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D11 z Hradce do Jaroměře se autům otevře 17. prosince

Dokončovaný úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře se motoristům otevře 17. prosince. Stát bude 4,1 miliardy korun bez DPH. Jde o největší současnou stavbou na území Královéhradeckého kraje, řekl ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl. Na úseku u Smiřic se v sobotu konal den otevřených dveří.

"Za necelé tři měsíce po dálnici budou jezdit auta. Diskutujeme dnes s lidmi přípravy silnic. Je to samozřejmě trochu sebeprezentace, ale chceme ukázat, že příprava a stavba dálnice není jednoduchá," řekl Mátl.

Stavba je rozdělena na dva úseky z Hradce Králové do Smiřic a ze Smiřic do Jaroměře. Stavba trasy do Jaroměře začala v dubnu 2019, z Hradce do Smiřic se buduje od února 2019.

"My jsme dokonce zrychlili, stavba se měla otevírat až v příštím roce během průběhu léta, podařilo se nám se zhotovitelem vyjednat zkrácení lhůty o osm měsíců. Příprava dálnice trvá daleko déle, to jsou někdy i desítky let," řekl Mátl. Šest až deset let příprava podle Mátla zabere vždycky.

D11 z Prahy do Hradce Králové a na státní hranici s Polskem začal stát budovat v roce 1978 a od roku 2017 dálnice končí v Hradci Králové. Z plánovaných 154 kilometrů dálnice se jezdí zhruba po 91 km. Stavba z Hradce do Jaroměře navazuje na úsek dálnice z Hradce Králové, měří 22,4 kilometru. Vede podél současné silnice první třídy na Jaroměř a Náchod. Za Jaroměří se napojí na silnici I/37.

Zdroj: ČTK
Další zprávy