ÚOHS zrušil tendr na kurzy pro nezaměstnané z Liberecka

ČTK ČTK
10. 4. 2013 9:42
Kurz úřadu práce měl uchazečům o zaměstnání pomoci získat řidičská oprávnění
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil desetimilionový tendr Úřadu práce na rekvalifikační kurzy, vypsaný pro libereckou krajskou pobočku. V tendru našel několik chyb. Úřad práce se proti rozhodnutí neodvolal. Jak vyplývá z webových stránek ÚOHS, verdikt je tak pravomocný.

Podle ÚOHS nebyly zadávací podmínky tendru vymezeny dostatečně jasně a transparentně. Firmy měly například uvést cenu, za jakou zakázku splní, počet účastníků kurzu a čas na jednotlivé kurzy.

Nebylo ale jasné, zda mají čas na kurzy vyplnit bez zkoušek nebo s nimi. Podle ÚOHS je tato informace zásadní. Zadání zakázky umožňovalo dvojí výklad, což je podle ÚOHS nepřípustné. V tendru byly i další chyby, proto ÚOHS zakázku zrušil.

Zakázku, která měla uchazečům o zaměstnání pomoci získat řidičská oprávnění, vypsal Úřad práce loni v březnu. Na tendr si u ÚOHS stěžovala společnost Horčička s.r.o., která byla ze zadávacího řízení vyřazena.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Salač zajel v trénincích Moto3 v Aragónu šestý nejlepší čas

Český motocyklový závodník Filip Salač si v pátek v rámci Velké cenu Aragónu třídy Moto3 zapsal v kombinovaném pořadí obou měřených tréninků šestý nejlepší čas. Výkonem 1:59,103 minuty zaostal o půl vteřiny za nejrychlejším mužem dne, jímž se stal Ital Andrea Migno. Salačův týmový kolega Jakub Kornfeil obsadil dvanáctou příčku se ztrátou tři čtvrtě vteřiny na lídra.

Další zprávy