ÚOHS zrušil tendr na kurzy pro nezaměstnané z Liberecka

ČTK ČTK
10. 4. 2013 9:42
Kurz úřadu práce měl uchazečům o zaměstnání pomoci získat řidičská oprávnění
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil desetimilionový tendr Úřadu práce na rekvalifikační kurzy, vypsaný pro libereckou krajskou pobočku. V tendru našel několik chyb. Úřad práce se proti rozhodnutí neodvolal. Jak vyplývá z webových stránek ÚOHS, verdikt je tak pravomocný.

Podle ÚOHS nebyly zadávací podmínky tendru vymezeny dostatečně jasně a transparentně. Firmy měly například uvést cenu, za jakou zakázku splní, počet účastníků kurzu a čas na jednotlivé kurzy.

Nebylo ale jasné, zda mají čas na kurzy vyplnit bez zkoušek nebo s nimi. Podle ÚOHS je tato informace zásadní. Zadání zakázky umožňovalo dvojí výklad, což je podle ÚOHS nepřípustné. V tendru byly i další chyby, proto ÚOHS zakázku zrušil.

Zakázku, která měla uchazečům o zaměstnání pomoci získat řidičská oprávnění, vypsal Úřad práce loni v březnu. Na tendr si u ÚOHS stěžovala společnost Horčička s.r.o., která byla ze zadávacího řízení vyřazena.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Brazílie zahájila Copu América výhrou 3:0 nad Venezuelou

Fotbalisté Brazílie zahájili mistrovství Jižní Ameriky vítězstvím 3:0 na Venezuelou, která těsně před startem turnaje přišla kvůli pozitivním testům na koronavirus o osm hráčů. Na všech třech gólech vítězů se podílel kanonýr Paris Saint Germain Neymar, jenž sám skóroval jednou z pokutového kopu. Ve druhém utkání úvodního dne šampionátu, jehož pořádání v Brazílii v době pandemie koronaviru vzbudilo rozporuplné reakce, vyhrála Kolumbie 1:0 nad Ekvádorem.

Skóre na prázdném stadionu v metropoli Brasília otevřel v prvním poločase po Neymarově rohovém kopu Marquinhos. Útočník PSG pak ve druhém poločase zvýšil z penalty na 2:0 a v historické tabulce se přiblížil na deset gólů rekordnímu zápisu Pelého, jenž v oficiálních zápasech nastřílel za reprezentaci 77 branek. Třetí trefu přidal v závěru po Neymarově přihrávce Gabriel Barbosa.

Druhá pětičlenná skupina, v níž je hlavním favoritem Argentina, rozehraje turnaj dnes. Do čtvrtfinále Copy América postoupí čtyři nejlepší týmy z každé skupiny.

Copa América, mistrovství Jižní Ameriky ve fotbale v Brazílii:

Skupina B:

Brazílie - Venezuela 3:0 (1:0)

Branky: 23. Marquinhos, 64. Neymar z pen., 89. Barbosa.

Kolumbie - Ekvádor 1:0 (1:0)

Branka: 42. Cardona.

Zdroj: ČTK
Další zprávy