ÚOHS: Pražský dopravní podnik porušil zákon

Veronika Skálová Veronika Skálová
10. 3. 2010 10:25
Antimonopolní úřad vrátil do hry o veřejnou zakázku společnost Mott MacDonald.
Mott MacDonald se ucházela o zpracování projektové dokumentace na další trasu metra.
Mott MacDonald se ucházela o zpracování projektové dokumentace na další trasu metra. | Foto: Aktuálně.cz, metroweb.cz

Brno - Pražský dopravní podnik porušil zákon o veřejných zakázkách, když ze soutěže o zpracování projektové dokumentace a dozor na stavbě trasy I.D pražského metra vyloučil společnost Mott MacDonald Praha. Rozhodl o tom Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Dopravní podnik vyloučení Mott MacDonald zdůvodnil příliš nízkou nabídkovou cenou. Sice si její důležité části nechal od soutěžící společnosti vyložit, ale vysvětlení se dopravnímu podniku nezdálo dostatečné.

"Zadavatel v rozhodnutí o vyloučení neuvedl, z jakých důvodů považuje zdůvodnění mimořádně nízké nabídkové ceny za neopodstatněné, z jakých důvodů uchazeč nesplnil kvalifikaci a z jakých důvodů neprokázal splnění části kvalifikace subdodavatelem," vysvětlil předseda úřadu Petr Rafaj.

Vyloučení Mott MacDonald z tendru mohlo výrazně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Proto antimonopolní úřad vyloučení této společnosti ze soutěže zrušil, a dal jí tak další šanci se o zakázku ucházet. Rozhodnutí zatím není pravomocné.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy