ÚOHS: Pražský dopravní podnik porušil zákon

Veronika Skálová Veronika Skálová
10. 3. 2010 10:25
Antimonopolní úřad vrátil do hry o veřejnou zakázku společnost Mott MacDonald.
Mott MacDonald se ucházela o zpracování projektové dokumentace na další trasu metra.
Mott MacDonald se ucházela o zpracování projektové dokumentace na další trasu metra. | Foto: Aktuálně.cz, metroweb.cz

Brno - Pražský dopravní podnik porušil zákon o veřejných zakázkách, když ze soutěže o zpracování projektové dokumentace a dozor na stavbě trasy I.D pražského metra vyloučil společnost Mott MacDonald Praha. Rozhodl o tom Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Dopravní podnik vyloučení Mott MacDonald zdůvodnil příliš nízkou nabídkovou cenou. Sice si její důležité části nechal od soutěžící společnosti vyložit, ale vysvětlení se dopravnímu podniku nezdálo dostatečné.

"Zadavatel v rozhodnutí o vyloučení neuvedl, z jakých důvodů považuje zdůvodnění mimořádně nízké nabídkové ceny za neopodstatněné, z jakých důvodů uchazeč nesplnil kvalifikaci a z jakých důvodů neprokázal splnění části kvalifikace subdodavatelem," vysvětlil předseda úřadu Petr Rafaj.

Vyloučení Mott MacDonald z tendru mohlo výrazně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Proto antimonopolní úřad vyloučení této společnosti ze soutěže zrušil, a dal jí tak další šanci se o zakázku ucházet. Rozhodnutí zatím není pravomocné.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy