Telefónica O2 má akcie na jméno, kvůli zakázkám státu

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
10. 9. 2010 16:28
Akcionáři oparátora odhlasovali změnu formy akcií.
Akcie na jméno nahradí akcie na majitele, aby mohla společnost dál usilovat o státní zakázky.
Akcie na jméno nahradí akcie na majitele, aby mohla společnost dál usilovat o státní zakázky. | Foto: Telefónica O2

Praha - Kdo všechno má majetkový podíl na akciích operátora Telefónica O2 bude v budoucnu jasnější.

Valná hromada společnosti dnes rozhodla, že její akcie nebudou v budoucnu na majitele, ale na jméno. Asi 70 procent firmy vlastní španělská Telefónica.

Operátor je tak jednou z prvních společností, která k této změně přistoupila kvůli přijetí novely zákona o veřejných zakázkách. Ty budou od poloviny září nedostupné právě pro společnosti s nejasnou majetkovou strukturou, tedy pro ty s cennými papíry ve formě akcií na majitele.

Práva akcionářů se změnou formy akcií nijak nezmění.

Kromě této změny odsouhlasili akcionáři také rozšíření předmětu podnikání firmy a vklad části podniku do stoprocentně vlastněné dceřiné společnosti. Nově zakládaná společnost má zatím pracovní název Informační linky.

 

 

Právě se děje

před 46 minutami

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší Trumpovo pravidlo nulové tolerance k migraci

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší nařízení z dob vlády bývalého prezidenta Donalda Trumpa, které zavedlo "nulovou toleranci" vůči migrantům přecházející hranici mezi Mexikem a Spojenými státy ilegálně. V úterý o tom informovala agentura AP. Toto pravidlo vedlo k rozdělení tisíců rodin.

Úřadující ministr spravedlnosti Monty Wilkinson v nových instrukcích pro federální prokurátory uvedl, že ministerstvo se vrací ke své dřívější praxi, kdy se případy posuzovaly individuálně.

Politika "nulové tolerance" znamenala, že každý dospělý člověk chycený při ilegálním přechodu hranice měl kvůli tomu být trestně stíhaný. Děti nemohou být vězněny se svými příbuznými, a tak byly rodiny rozdělovány a děti byly posílány do zařízení spravovaných ministerstvem zdravotnictví. Takový osud potkal více než 5500 nezletilých, uvádí agentura AP. V roce 2018 bylo rozdělování zastaveno, ale i pak pokračovalo v menším rozsahu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy