Tak se staví poslední kilometry D1, na další chybí peníze

Tak se staví poslední kilometry D1, na další chybí peníze
Stavba dálnice D1 u Hulína
Stavba dálnice D1 u Hulína
Stavba dálnice D1 u Hulína
Stavba dálnice D1 u Hulína
Foto: Karel Toman
Karel Toman
23. 10. 2009 13:58

Hulín - Pár set metrů za hanáckým městem Hulín stavaři minulý týden asfaltovali přivaděč k dálnici D1. Náklady na stavbu jedenáctikilometrového úseku nejstarší české dálnice z Kroměříže do Říkovic dosáhnou více než 4,5 miliardy korun. Úsek bude součástí plánovaného prodloužení dálnice na Přerov a Lipník nad Bečvou. Hotov má být příští rok. Na jeho pokračování ale v rozpočtu nejsou peníze, napojení do Polska se tak dálnice nedočká. Mrzí to ale hlavně Přerov, kterému měla D1 pomoct od těžké dopravy. Kvůli nedostatku peněz se podle Svazu podnikatelů ve stavebnictví příští rok zakonzervuje kolem 30 silničních a dálničních staveb. Podle EU se ale skoro polovina z nich staví zbytečně. Ministerstvo dopravy to ale důrazně odmítá.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy