Sobotní lety SkyEurope mají zpoždění. Kvůli počasí

Ekonomika Ekonomika
18. 7. 2009 17:20
Cestující do Alicante čekají na letišti od sedmi hodin ráno
Foto: Sky Europe

Praha - Některé lety nízkonákladových aerolinek SkyEurope z ruzyňského letiště mají zpoždění.

Lidé cestující do španělského Alicante čekají na letišti na odlet už od sedmi hodin od rána. Jako první o tom informoval server idnes.cz.

Podle mluvčího SkyEurope Tomáše Kiky může za zpoždění "špatné počasí v Evropě a nedostatek prostoru ve vzduchu".

Letadlo do Alicante odletí místo v sedm hodin ráno až v jedenáct večer. Ostatní sobotní lety se prý opozdí maximálně o několik hodin kvůli bouřkám.

Společnost se snažila cestující o zpoždění letu do Španělska informovat v předstihu a nabídla jim i možnost letenku vrátit. Ti, které nezastihla, se ale o zpoždění dozvěděli až na letišti. Mají nárok na teplou stravu.

Obr má potíže

Slovenské SkyEurope Airlines jsou po ČSA druhým největším pravidelným dopravcem na pražském letišti v Ruzyni, od svého vzniku nevykázaly zisk. Od června jsou rozhodnutím soudu v režimu ochrany před věřiteli a snaží se najít vhodného investora.

Mezi dlužníky aerolinek patří hlavně evropská letiště. Kvůli údajným dluhům zadržela letadla na několik hodin, ale i dní letiště v Rumunsku, Bulharsku i ve Francii.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Několik stovek lidí demonstrovalo v Praze a v Brně za klima

Několik stovek lidí v pátek v pražských a brněnských ulicích demonstruje, aby před blížícími se volbami upozornili na klimatickou krizi. Protest v Praze demonstranti zahájili na Malostranském náměstí symbolicky za minutu dvanáct pokřikem "Teď nebo nikdy", po projevech se vydali na pochod centrem města. Podle aktivistů totiž politici stále nedělají dost pro ochranu klimatu.

Ulicemi Brna prošly další asi dvě stovky studentů. Organizátoři a další řečníci nejprve upozornili na dopady změn klimatu. "Z těchto voleb musí vzejít vláda, které nebude lhostejný boj za klimatickou spravedlnost," řekl Ctibor Prokop, student tišnovského gymnázia a mluvčí hnutí Fridays for Future.

Protesty jsou součástí celosvětové akce ekologického hnutí Fridays for Future, jehož členové zformulovali klimatické požadavky, podle nichž by lidé měli vybírat budoucí českou vládu. Je mezi nimi například udržení oteplení planety pod 1,5 stupně Celsia, přechod od preferování hrubého domácího produktu ke zjišťování stavu přírody a klimatu nebo ochrana klimatu jako priorita příští vlády. Politické strany pak podle těchto kritérií oznámkovali, nejlépe podle aktivistů dopadli Piráti se starosty a Strana zelených.

Zdroj: ČTK
Další zprávy