Snaha vydělat na smrti hokejistů, lidé draží kartičky

Tomáš Fránek
12. 9. 2011 20:49
Na internetu se draze prodávají kartičky hokejistů, kteří tragicky zahynuli v Rusku
Slovenští fanoušci přinášejí květiny k plakátu Pavola Demitry na stadionu v Trenčíně
Slovenští fanoušci přinášejí květiny k plakátu Pavola Demitry na stadionu v Trenčíně | Foto: Reuters

Brno - Někteří lidé se už snaží vydělat na letecké tragédii, při které zahynuli hokejisté Karel Rachůnek, Jan Marek, Josef Vašíček, Pavol Demitra a další hráči ruské KHL.

Na internetu se objevilo velké množství kartiček hokejistů, které se už od druhého dne po katastrofě pokoušejí lidé přes různé aukční portály se ziskem prodat. A daří se jim, ceny kartiček rychle rostou.

Ceny šplhají nahoru

"Jsem velký fanda hokeje a i mě zasáhlo, co se v Rusku stalo. Každý by rád měl doma nějakou vzpomínku na kluky, co si už hokej nezahrají. Dávám proto do aukce jednu kartu, kterou můžu ze své sbírky postrádat. Karta je ve 100% stavu," uvedl dražitel z Chomutova, který nabídl v aukci na prodej kartu Josefa Vašíčka.

A především o kartičky s podpisem je velký zájem. "Prodám podepsanou kartičku Karla Rachůnka z první sezony jeho působení v Jaroslavli," objevil se hned 9. září na portálu Aukro inzerát. Cena kartičky se už vyšplhala ze 130 korun na 1025 korun.

Podobně přes tisíc korun rostou ceny za podepsané kartičky Pavola Demitry (těch se draží nejvíc) a Jana Marka.

Přitom třeba na Aukru se kartičky běžně prodávají jenom za desítky, maximálně stovky korun. Za sto korun je tak k prodeji třeba kartička s podpisem Jaromíra Jágra.

"Je jasné, že pro sběratele jsou cenné především ty s podpisem, ale přijde mi nevkusné, že se inzeráty na prodej kartičky objevily tak rychle po smrti," uvedl sběratel Petr Marek, který hokejové kartičky sbírá už dvacet let.

Budou i další pokusy

Podle marketingového experta Martina Mádra se určitě časem objeví snahy tragickou smrt hokejistů zpeněžit ještě více. "Mohou se objevit dresy, hokejky k prodeji, brzy se podle mého dočkáme u slovenské legendy Pavola Demitry i knihy," uvedl.

To podle něj ukazuje podobně tragický příklad spisovatelky Simony Monyové, která byla zavražděna, a už měsíc po její smrti vyšly dvě knihy. Rodina spisovatelky to přitom označila za snahu zpeněžit neštěstí.

"Po smrti Simony se vyrojili lidé, kteří se na ní snaží přiživit. Celá rodina je tím velice zasažena a rozlícena," popsal bratr spisovatelky Gustav Urbánek.

 

 

Právě se děje

před 4 minutami

Vedení Sněmovny a Senátu se shodla na tom, že volební novela zachová 14 krajů pro sněmovní volby a dvě vyšší hranice pro koalice ke vstupu do Sněmovny

Zdroj: ČTK
Další zprávy