SmartWings musí změnit logo, rozhodl soud v Lucemburku

Veronika Skálová Veronika Skálová
13. 9. 2010 14:32
Travel Service prohrál spor o logo s německými Eurowings.
Logo nízkonákladové letecké společnosti se musí změnit. Ilustrační foto.
Logo nízkonákladové letecké společnosti se musí změnit. Ilustrační foto. | Foto: Travel Service

Lucemburk - Logo nízkonákladových aerolinek SmartWings, které provozuje česká společnost Travel Service, se musí změnit.

Společnost totiž prohrála svůj spor s německým dopravcem Eurowings, který má registrované velmi podobné logo s modro-oranžovém provedení s výrazným slovem "wings".

Značku SmartWings odmítl z tohoto důvodu registrovat evropský Úřad pro harmonizaci vnitřního trhu (OHIM).

Travel Service zaplatí i soudní výlohy

Travel Service se proto obrátil na Soudní dvůr EU v Lucemburku a spor s OHIM prohrál. Soud rozhodl, že obě loga jsou si natolik podobná, že by registrace značky SmartWings mohla mást zákazníky zvlášť kvůli podobnosti služeb, které obě firmy nabízejí.

Nyní musí Travel Service uhradit soudní náklady jak německému konkurentovi, tak vítěznému úřadu.

Nízkonákladové aerolinky provozuje Travel Service od roku 2007. Kromě toho je společnost českou jedničkou v charterových letech a své služby nabízí i v zahraničí.


 

Právě se děje

před 45 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy