Setuza je z insolvence venku, nebyla v ní ani týden

Ekonomika Ekonomika
29. 3. 2010 13:48
Soud Pitrovu bývalou firmu do úpadku nakonec neposlal
Setuza pobyla v insolvenci jen necelý týden. Ilustrační foto.
Setuza pobyla v insolvenci jen necelý týden. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Ústí nad Labem - Insolvence ústecké Setuzy opět neplatí. Krajský soud v Ústí nad Labem zamítl návrh kyperské Sonchen Consulting Limited, který Setuzu do úpadku před týdnem poslal.

Setuza se k insolvenčnímu návrhu vyjádřila ještě tentýž den. Právní zástupce společnosti označil návrh Sonchen Consulting za šikanózní. Podle něj byl podán cíleně proto, aby se kyperská společnost vyhnula placení soudního poplatku a zároveň poškodila Setuzu.

Soud však nevyhověl návrhu především proto, že mezi oběma společnostmi zatím stále probíhá soudní spor z roku 2004, kterým se v současné době zabývá Vrchní soud v Praze.

Insolvenčním řízením prošla již vloni

"Insolvenční soud tak považuje za nedostatečně osvědčené, že by měl navrhovatel splatnou pohledávku za dlužníkem, a za vyloučené, aby její existence a zjišťování sporných skutečností mezi účastníky byla prokazována duplicitně v rámci insolvenčního řízení," uvedla soudkyně Renata Zlámalová v odůvodnění svého rozhodnutí.

Setuza, kterou dřív vlastnil kontroverzní podnikatel Tomáš Pitr, se v insolvenčním řízení krátce ocitla už v loňském roce. Ani tehdy ale soud nerozhodl o jejím úpadku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy