Sazce má pomoci nový úvěr, ručit za něj mají akcionáři

hp
27. 11. 2009 8:40
Věřitelské banky založily konsorcium a nabízejí nový společný úvěr

Praha - Věřitelské banky nabízejí zadlužené společnosti Sazka pomoc ve splácení dluhů. Založily konsorcium a firmě nabízejí, že veškeré její úvěry spojí do jednoho společného.

"Moc jiných možností bankám nezbývá. Takto by se vzájemně jistily. Umožnily by Sazce finanční tíseň přežít a peníze jim vrátit," uvedly nezávislé zdroje Hospodářských novin, které o záchranném plánu věřitelských bank informovaly jako první.

Podle nich však má nový úvěrový model několik podmínek, mimo jiné to, že by akcionáři Sazky měli za novou hromadnou půjčku ručit svými akciemi ve firmě.

Vedení Sazky, která se zadlužila při stavění hokejové arény v pražských Vysočanech, podmínky úvěru ale zatím neodsouhlasilo.

"Spolupráci s finančními partnery zásadně nekomentujeme," uvedl mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund s tím, že se k návrhu věřitelských bank nebude vyjadřovat.

Jak řekl deníku místopředseda Českého olympijského výboru a akcionář společnosti Jiří Kejval, o ručení svými podíly nebyli totiž ještě informováni všichni vlastníci akcií.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Provoz na trati mezi Berounem a Prahou zastavil požár vlaku ve stanici Karlštejn

Provoz na trati mezi Berounem a Prahou v úterý ráno zastavil požár vlaku ve stanici Karlštejn. Událost se obešla bez zranění, hasiči mají požár pod kontrolou. Ráno likvidovali také požár nákladního vagonu v Dolních Beřkovicích na Mělnicku, tam už byl provoz obnoven, řekl mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.

Událost v Karlštejně byla hlášena před 8:00. "Jednalo se o požár vagonu rychlíku společnosti Arriva. Všichni cestující byli evakuovaní, provoz byl na trati byl v obou směrech uzavřen," uvedl Sýkora. Podle Správy železnic šlo o požár motorové jednotky.

Zdroj: ČTK / BBC News
před 21 minutami

Počet turistů v Česku za 2. čtvrtletí stále nedosáhl předcovidových čísel

V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve 2. čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Období před covidem se počet hostů nevyrovnal, ve druhém kvartále roku 2019 přijelo do hromadných ubytovacích zařízení v ČR téměř 5,8 milionu hostů a o rok dříve téměř 5,5 milionu. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku letošní údaj představuje nárůst o 229 procent. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Počet přenocování hostů stoupl v letošním 2. čtvrtletí na 12 milionů nocí. Meziročně byl vyšší o 190 procent.

"Výkony ubytovacích zařízení v letošním 2. čtvrtletí ještě nedosáhly objemů před pandemií. Stále chybí zahraniční hosté, kterých se ubytovalo jen 65 procent v porovnání s rokem 2019. Zatímco návštěvnost domácích hostů výsledky 2. čtvrtletí 2019 již překonala," uvedl vedoucí oddělení statistiky cestovního ruchu a životního prostředí ČSÚ Pavel Vančura.

Zdroj: ČTK
Další zprávy