Příběh Saabu míří ke šťastnému konci, našel se kupec

Tomáš Fránek
12. 6. 2009 10:32
Už je podepsaná předběžná dohoda
Saab 9-3 bez jediného smítka prachu.
Saab 9-3 bez jediného smítka prachu. | Foto: Reuters

Stockholm - Automobilka Saab, která se jako první velká firma z oboru dostala kvůli krizi na pokraj bankrotu, našla nového majitele.

Švédský výrobce luxusních vozů Koenigsegg a skupina investorů z Norska už podle agentury Reuters podepsali předběžnou dohodu o převzetí automobilky. "Kontrakt je hotov, zbývá dořešit už jen pár detailů," řekl zdroj agentury Reuters.

Představitelé Saabu se ale zatím k informacím nevyjádřili.

Švédská televize SVT, kterou citovala agentura ČTK,  s odkazem na nejmenované zdroje uvedla, že společnost Koenigsegg a skupina investorů již podepsali deklaraci, v které se zavazují k nákupu Saabu.

Saab už v květnu uvedl, že existují tři zájemci o firmu.

Zmíněnými třemi zájemci, kteří měli největší šanci na úspěch, byly podle agentury AP Koenigsegg, společnost soukromého kapitálu The Renco Group a skupina investorů Merbanco, která sídlí v americkém státě Wyoming.

Saab už v letos v únoru požádal o soudní ochranu před věřiteli. General Motors má už delší dobu snahu švédskou automobilku prodat, nebo vyčlenit z organizační struktury.

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy