Penta dá za Sazku dvě miliardy, loterii rozjíždí v létě

Ekonomika Ekonomika
29. 5. 2011 17:06
Investiční skupina hodlá nabídku konkurznímu správci podat v řádu dnů
Losování Šťastných deset - konec, odchod moderátora.
Losování Šťastných deset - konec, odchod moderátora. | Foto: Petr Protivánek

Praha - Investiční skupina Penta chce za značku a zejména hustou síť terminálů zkrachovalé firmy Sazka zaplatit přes 2 miliardy korun.

Pokračuje tak v plánu, na nějž Aktuálně.cz upozornilo už v polovině dubna - získat co nejsilnější zázemí a usnadnit start své vlastní zcela nové číselné loterii, s níž si chce zhruba za měsíc podmanit trh.

Penta už nyní provozuje loterijní firmu Fortuna.

Mluvčí Penty Martin Danko v neděli v České televizi řekl, že svou nabídku firma podá zřejmě hned v pondělí 30. května, přičemž se zajímá hlavně o značku, distribuční síť a sázkové licence: "Nebavíme se o ostatním majetku Sazky, o movitém a nemovitém majetku."

Jak už Aktuálně.cz v minulosti popsalo, Penta měla v boji o Sazku po celou dobu blíže k dlouholetému řediteli podniku Alešovi Hušákovi.

Ten se snažil měsíce ze hry vyřadit zejména finanční skupiny PPF a KKCG, největší věřitele loterijního gigantu.

Tyto firmy se po pátečním uvalení konkurzu prozatím nevyjádřily, jak konkrétně nyní budou postupovat a kolik případně za převzetí firmy dají.

"Můžou to být dvě miliardy, může to být více, může to být méně," řekl v televizi zástupce PPF Kamil Ziegler.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Ministerstvo životního prostředí odmítá kritiku, že fond nepočítá se stavbou solárů na brownfieldech

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odmítá kritiku připravovaného Modernizačního fondu (MdF), ve kterém mají být pro českou energetiku z prodeje emisních povolenek k dispozici desítky miliard korun. Pondělní upozornění Svazu moderní energetiky, že peníze z fondu zřejmě nebude možné použít na stavbu solárních elektráren na brownfieldech a v průmyslově znečištěných lokalitách, podle MŽP není pravdivé a fond s tím počítá, sdělil resort.

Svaz moderní energetiky na to reagoval slovy, že i přes to, co říká nyní ministerstvo, je v materiálu doslovně uvedeno, že se na těchto plochách stavět nebude. 

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Při explozích bomb na tržišti v Afghánistánu zemřlo 14 lidí

Dva výbuchy na tržišti v afghánské provincii Bámján zabily nejméně 14 lidí a dalších 45 zranily. Informovala o tom s odvoláním na místní policii agentura Reuters. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Nálož vybuchla před hlavní tržnicí ve městě Bámján ve středním Afghánistánu. Mezi oběťmi jsou dva dopravní policisté, zbytek jsou civilisté, řekl šéf provinční policie Zabardast Safaj. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Hnutí Tálibán uvedlo, že za výbuchy nestojí.

Další zprávy