Oživení přišlo, ale uhlí Bakalovi letos stále nevynáší

jem
18. 11. 2009 9:18
Těžební společnost NWR se propadla do ztráty 69,1 milionů eur, v posledním čtvrtletí ale vykázala známky zlepšení.

Praha - Těžební společnost NWR miliardáře Zdeňka Bakaly se za tři čtvrtletí letošního roku propadla do rekordní ztráty 69,1 milionů eur (přibližně 1,8 miliardy korun). Ve stejném období minulého roku přitom NWR vykázala zisk 259,4 milionu eur.

Špatné výsledky analytici očekávali, i když mezi nimi panovalo přesvědčení, že oživení na trhu s uhlím se promítne do výsledků NWR více, než se nakonec stalo.

Společnost však ve své zprávě, v níž komentuje výsledky, upozorňuje, že ve třetím čtvrtletí se hospodářské výsledky těžební firmy  zlepšily a ztrátu se podařilo snížit o třicet procent na 27,6 milionu eur.

"Celkové podmínky na trhu začaly během třetího čtvrtletí 2009, po obtížné první polovině roku, vykazovat známky zlepšení. Výroba oceli u našich odběratelů stoupla mezi dubnem a zářím podle údajů o 59 %. Meziročně však úroveň produkce oceli v našem regionu zůstává 36 % pod objemy roku 2008," uvedl předseda představenstva NWR Mike Salaomon.

Výnosy společnosti za devět měsíců meziročně klesly o 44 procent na 775,7 milionu eur. Součástí společnosti NWR je také česká OKD.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nehoda devíti aut na náledí uzavřela dálnici D4 ve směru na Strakonice

Při nehodě na dálnici D4 poblíž Kytína v sobotu ráno havarovalo celkem devět aut, sedm ve směru na Strakonice a dvě v opačném směru. Dálnice je uzavřená. Nikdo se vážně nezranil, uvedli policejní mluvčí Pavel Truxa a mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Auta havarovala v úseku mezi Kytínem a Voznicí na pomezí okresů Praha-západ a Příbram. Podle informačního webu Ředitelství silnic a dálnic bylo na vozovce náledí. Záchranná služba ošetřila tři zraněné. "Měli zranění lehčího charakteru, po nezbytné péči na místě byli převezeni do příbramské nemocnice," uvedla Effenbergerová.

Ve směru na Prahu se vytvořily na dálnici kolony, podle předběžných informací potrvá uzavírka dálnice minimálně do 9:00.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Australská znakařka McKeownová překonala světový rekord

Devatenáctiletá australská plavkyně Kaylee McKeownová překonala na národním šampionátu v krátkém bazénu světový rekord. Znakařskou dvoustovku zvládla za 1:58,94 a předchozí maximum maďarské hvězdy Katinky Hosszúové z roku 2014 vylepšila o 29 setin sekundy.

Australští plavci přitom kvůli koronavirové pandemii soutěží o tituly na dálku. Simultánně se závodí v Brisbane, Sydney, Melbourne, Perthu a Hobartu.

"V krátkém bazénu moc často neplaveme, takže mě rekord hodně překvapil," citovala agentura Reuters McKeownovou, čtyřnásobnou medailistku z předloňské olympiády mládeže. Mezi dospělými už na MS vybojovala tři stříbra, nyní se zařadila i mezi favoritky odložených olympijských her v Tokiu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy