NWR Zdeňka Bakaly bude prodávat uhlí o 9 % levněji

ČTK ČTK
27. 10. 2011 10:37
Ceny koksu mezičtvrtletně klesla o 13 procent
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Karel Toman

Praha,Amsterodam - Těžební společnost New World Resources (NWR), majitelka černouhelné firmy OKD, sjednala pro letošní 4. čtvrtletí ceny koksovatelného uhlí proti předchozím třem měsícům nižší o devět procent. Pro rok 2011 potvrdila záměr vyprodukovat 11 milionů tun uhlí a 800 000 tun koksu. NWR to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Průměrná sjednaná cena koksovatelného uhlí pro dodávky na čtvrté čtvrtletí je 171 eur (4155 korun) za tunu. Snížení proti předchozímu čtvrtletí je podle firmy důsledkem nižších cen tvrdého koksovatelného uhlí i poloměkkého koksovatelného uhlí na mezinárodních trzích.

Průměrná prodejní cena koksu sjednaná pro čtvrté čtvrtletí roku je 341 eur za tunu, což představuje mezičtvrtletní pokles o 13 procent. Souvisí s nižšími cenami slévárenského a vysokopecního koksu na evropském trhu.

Sjednaná průměrná cena pro prodej energetického uhlí zůstává v kalendářním roce 2011 nezměněná na úrovni 71 eur za tunu, tedy o 13 procent výše než průměrná cena v loňském roce.

Uvedené průměrné ceny jsou podle NWR orientační. Mohou být ještě ovlivněny například pohyby směnného kurzu, načasováním dodávek či ustanoveními jednotlivých smluv. Oznámené ceny vycházejí ze směnného kurzu 24,30 korun za euro. Hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí NWR zveřejní 16. listopadu.

NWR v letošním roce předpokládá prodej 10,3 milionu tun uhlí. Společnost již neočekává dosažení cíle prodejů koksu ve výši 720 000 tun. Předpokládá, že prodeje koksu letos dosáhnou objemu mezi 525 000 a 575 000 tun. Na vinně je dle společnosti slabá poptávka v Evropě.

NWR je přední těžební firmou ve střední Evropě a jednou z největších průmyslových skupin v Česku. Klíčový majetek NWR představuje společnost OKD, která provozuje na Ostravsku a Karvinsku pět dolů.

NWR je společností zařazenou do indexu FTSE 250, kotovanou na burzách cenných papírů v Londýně, Praze a Varšavě.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Jeřábek v KHL mění dres, bude hrát za Spartak

Hokejový obránce Jakub Jeřábek mění v Kontinentální lize dres a nově bude hrát za Spartak Moskva. Třicetiletý český reprezentant podepsal s novým klubem roční smlouvu. Spartak o tom informoval na svém webu.

Jeřábek doposud oblékal v KHL pouze dres Viťazu Podolsk, za který odehrál s přestávkou tři sezony. Po ročníku 2016/17 zamířil na dva roky do NHL, poté se ale vrátil zpět do Evropy a hrál opět za Podolsk. V KHL včetně play off odehrál 166 zápasů a nasbíral 81 bodů za 22 branek a 59 asistencí.

"V osobě Jakuba Jeřábka získáváme obránce, který je schopný plnit úkoly v obraně i v útoku. Má zkušenosti z NHL i KHL, je to chytrý a pracovitý hráč, dobrý spoluhráč a vstřícný hokejista," uvedl sportovní ředitel Spartaku Roman Běljajev na adresu účastníka dvou světových šampionátů.

Na nové angažmá se těší i Jeřábek. "V Rusku hraji už několik let a dobře vím, že Spartak je klub s velkou historií a skvělými fanoušky, což je pro mě důležité. Bavil jsem se o Spartaku s kamarády z reprezentace a o klubu jsem slyšel jen dobré věci," řekl Jeřábek. Dodal, že moc dobře ví, že v moskevském klubu úspěšně působili trenér Miloš Říha a brankář Dominik Hašek. "Chtěl bych, aby si fanoušci pamatovali i mě," uvedl plzeňský odchovanec.

před 35 minutami

Při požáru bytu v panelovém domě v Praze 10 dnes odpoledne zemřel jeden člověk, další je zraněný. Hasiči evakuovali z domu 22 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Po nálezu dalších tří těl stoupla bilance obětí výbuchu v Leverkusenu na pět

Po úterním výbuchu v chemickém průmyslovém areálu v Leverkusenu byla ve čtvrtek nalezena v troskách další tři těla. Havárie má tak již celkem pět potvrzených obětí. Dvě osoby se nadále pohřešují, uvedla s odvoláním na policii a prokuraturu agentura DPA.

V úterý dopoledne vybuchly skladovací nádrže s ředidly ve spalovně nebezpečného odpadu, která je součástí rozsáhlého průmyslového areálu u města Leverkusen ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Následně propukl požár, jehož uhašení trvalo přes tři hodiny.

Příčiny výbuchu, který zranil 31 lidí, jsou nadále předmětem vyšetřování. Nad areálem a přilehlým okolím se vznášel velký černý mrak, který podle úřadů obsahoval také jedovaté látky v dosud neznámé koncentraci. Již ve středu představitel firmy Currenta, která areál spravuje, uvedl, že všichni pohřešovaní jsou nejspíše po smrti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy