Levné irské lety v Praze končí. Ryanair odchází

ČTK Petr Jemelka ČTK, Petr Jemelka
27. 4. 2010 10:57
Namísto navýšení počtu linek Ryanair z pražského letiště úplně zmizí. Kvůli poplatkům

Praha - Největší nízkonákladové aerolinie v Evropě - irské Rynair na podzim přestanou létat z Prahy. Důvodem jsou letištní taxy pražské Ruzyně, které firma vyhodnotila jako příliš vysoké.

Na dnešní tiskové konferenci to uvedla mluvčí společnosti Henrike Schmidtová.

"Jednání s letištěm nedopadla úspěšně a bude to mít dopady na naše působení v Praze," řekla Schmidtová.

Zrušení letů z letiště Praha je zahrnuto v zimním letové plánu, ale projeví se už v červenci, kdy budou zrušeny dvě linky ze čtyř. V letovém řádu zůstane pouze Dublin a Stockholm.

Podle Schmidtové irský přepravce nabídnul Letišti Praha výrazné zvýšení frekvence letů z Prahy na 33 linek, ale na oplátku žádal snížení letištních poplatků. Letiště ale nabídku odmítlo s tím, že pro všechny přepravce platí stejné podmínky. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy