Heineken jde na nádraží. První Lokál.ka je v Břeclavi

Zuzana Kubátová Zuzana Kubátová
5. 4. 2013 16:21
Pivovarnická skupina má zájem obsadit i další větší restaurační prostory
Nádražní restaurace Heinekenu v Břeclavi
Nádražní restaurace Heinekenu v Břeclavi | Foto: Aktuálně.cz

Praha/Břeclav - Pivovar Heineken má zájem o nádražní restaurace Českých drah. Ty velké ve větších městech chce využít pro svůj nový gastronomický koncept Lokál.ka, napsal deník Insider v pátečním čísle.

První nádražní hospodu s interiérem stylizovaným do podoby vlaku otevřel Heineken v Břeclavi. "Rádi bychom v tomto projektu pokračovali. Momentálně sice nemáme v realizaci žádnou další nádražní hospodu, ale jen proto, že jsme zatím nezískali další vhodný volný prostor. Do budoucna nás nádraží zajímají, a pokud se břeclavský pilotní projekt osvědčí, rádi bychom Lokál.ky rozšiřovali do větší sítě," cituje Insider manažera rozvojových projektů Heinekenu Ladislava Pospíšila.

Nádražní Lokál.ka je náročná na prostor a hodí se pouze do větších nádražních budov. "Potřebujeme minimálně 350 metrů čtverečných, raději ale 500," uvedl Pospíšil.

Lokál.ka je v pořadí druhý tuzemský gastronomický koncept Heinekenu, kromě ní buduje síť krušovických hospod pod názvem Šalanda, stylizovaných interiérem a atmosférou do 30. let. Funkční jsou zatím čtyři, o dalších se jedná.

Heineken je světová pivovarnická trojka, na českém trhu drží 12 procent a také třetí pozici (za Prazdrojem a Staropramenem). V Česku působí od roku 2003, kdy koupil pivovar Starobrno, od té doby posílil o Krušovice (tato značka se stala v Česku jeho vlajkovou lodí) a skupinu Drinks Union.

Čtěte v placeném deníku Insider:

Co bude s nádražními restauracemi Českých drah?  Kdo kromě Heinekenu je chce provozovat?

 

Právě se děje

před 22 minutami

Ústavní výbor europarlamentu doporučil schválit brexitovou dohodu

Ústavní výbor Evropského parlamentu (EP) ve čtvrtek doporučil europoslancům schválit dohodu o vystoupení Británie z Evropské unie. Otevřel tím cestu k definitivnímu potvrzení brexitového paktu, o němž bude plénum EP hlasovat příští středu. Brexitový koordinátor europarlamentu Guy Verhofstadt konstatoval, že dohoda splňuje podmínky unie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy