Policie varuje: Toto jsou etikety lahví, v nichž byl nalezen metanol

Foto: Policie ČR
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
24. 10. 2012 13:00

Ministerstvo zdravotnictví a ministerstvo vnitra průběžně doplňuje seznam etiket lahví, ve kterých byl nalezen závadný alkohol. Jde o možné padělky. Přinášíme vám i pohled do jedné z nelegálních stáčíren alkoholu. (Poslední aktualizace k 24. 10. 2012)

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy