Policie varuje: Toto jsou etikety lahví, v nichž byl nalezen metanol

Policie varuje: Toto jsou etikety lahví, v nichž byl nalezen metanol
Etiketa Vodky jemné od Vapa Drink, další láhev, v níž byl objeven metanol
Nejnovějším přírůstkem, před nímž policie a ministerstvo varují, je alkohol ve skleněné lahvi o obsahu jednoho litru opatřený etiketou "Hrušková vodka". Lahve s vysoce toxickým obsahem byly neokolkované.
Etikety lahví, ve kterých byl nalezen závadný alkohol - možné padělky
Etikety lahví, ve kterých byl nalezen závadný alkohol - možné padělky
Foto: Policie ČR
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
24. 10. 2012 13:00

Ministerstvo zdravotnictví a ministerstvo vnitra průběžně doplňuje seznam etiket lahví, ve kterých byl nalezen závadný alkohol. Jde o možné padělky. Přinášíme vám i pohled do jedné z nelegálních stáčíren alkoholu. (Poslední aktualizace k 24. 10. 2012)

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy